Były mistrz UFC Cain Velasquez trafił do aresztu po udziale w strzelaninie w Bay Area w Kalifornii

Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty Images

AKTUALIZACJA: Cain Velasquez został oskarżony o usiłowanie zabójstwa po strzelaninie w San Jose

Legenda UFC i były mistrz wagi ciężkiej Cain Velasquez spędził poniedziałkową noc w areszcie. TMZ Sports potwierdziło, że 39-latek został aresztowany i osadzony w areszcie pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

Szczegóły dotyczące jego aresztowania są niejasne – ale źródła organów ścigania poinformowały, że były zawodnik MMA brał udział w strzelaninie w San Jose około godziny 15:00 w pobliżu lokalnej szkoły średniej.

W tym rzekomym incydencie jedna osoba została postrzelona, a druga aresztowana. Nic więcej na temat okoliczności tej sytuacji nie zostało ujawnione.

Według danych z aresztu Velasquez nadal przebywa za kratkami i ma wyznaczoną datę rozprawy sądowej na środę w południe.

***

Były mistrz UFC w wadze ciężkiej Cain Velasquez trafił do aresztu w poniedziałek po tym, jak brał udział w strzelaninie, w której ranny został jeden człowiek.

NBC Bay Area, powołując się na „źródła posiadające bezpośrednią wiedzę na temat śledztwa”, jako pierwsze podało informację o udziale Velasqueza w strzelaninie w Morgan Hill w Kalifornii. Policja w San Jose prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny i nie podała szczegółów dotyczących Velasqueza.

Choć nie jest jasne, w jaki sposób Velasquez został w to zamieszany, w poniedziałek późnym wieczorem w internecie pojawiła się informacja, że jest on przetrzymywany w County of Santa Clara Department of Corrections bez możliwości wpłacenia kaucji. Nie podano żadnych zarzutów i nie wiadomo, z jakiego powodu został zatrzymany.

Biuro ds. kontaktów z mediami policji w San Jose podało na Twitterze, że mężczyzna ranny w strzelaninie został postrzelony „co najmniej raz” w pobliżu skrzyżowania Monterey Highway i Bailey Avenue. Został on „przewieziony do miejscowego szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu”. Jeden z podejrzanych został zatrzymany przez policję, ale motyw nie jest znany. Policja poinformowała o strzelaninie o godzinie 15:14 czasu lokalnego.

Velasquez (39 l.), trenuje w American Kickboxing Academy w San Jose, około 25 mil na północ od miejsca, w którym doszło do strzelaniny. Urodził się w Salinas, około 40 mil na południe od Morgan Hill.

Velasquez nie walczył w MMA od czasu przegranej przez nokaut w 26 sekundzie z obecnym mistrzem wagi ciężkiej Francisem Ngannou w lutym 2019 roku. Od tego czasu zajmował się profesjonalnym wrestlingiem rywalizując w WWE, a także w Meksyku.

Chociaż uważa się, że Velasquez jest na emeryturze, główny trener AKA Javier Mendez powiedział niedawno MMA Junkie, że „będzie to miał, jeśli zechce” w odniesieniu do potencjalnego powrotu do MMA.

Velasquez był dwukrotnym mistrzem UFC w wadze ciężkiej. Przez całą karierę nękały go jednak różne kontuzje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.