KSW kończy współpracę z Polsatem i przenosi się na inną platformę

KSW

Ta zaskakująca informacja obiegła dzisiaj media branżowe i wywołała spore zamieszanie, ponieważ niemal od samego początku istnienia KSW, Polsat był partnerem transmisyjnym największej organizacji MMA w Polsce.

Informacje o zakończeniu współpracy podali Tomasz Majewski z serwisu FightSport.pl oraz Mateusz Hencel, redaktor WP SportoweFakty. Póki co, KSW nie wydało komunikatu w tej sprawie.

Śmiało można powiedzieć, że jest to koniec pewnej ery na polskiej scenie MMA! Stacja Polsat rozpoczęła współpracę z KSW w 2004 roku od transmisji drugiej gali na kanale Polsat Sport.

Od gali KSW 11 w 2009 roku, na której doszło do walki Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem, KSW można było oglądać również na otwartej antenie stacji Polsat.

15 września 2012 roku, zorganizowano KSW 20, która była pierwszą galą wyprodukowaną przez organizację KSW i Polsat w systemie PPV, którego Cyfrowy Polsat był głównym dystrybutorem.

Gdzie zatem będzie można oglądać kolejne gale KSW? Organizacja ma przekazać prawa do transmisji nowej platformie streamingowej Viaplay. Nowa platforma odważnie zadebiutowała w sierpniu tego roku racząc swoich klientów transmisjami z rozgrywek Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji. Jednym z komentatorów jest m.in. dobrze znany z wcześniejszej długoletniej współpracy z KSW, Mateusz Borek.

Więcej szczegółów dotyczący nawiązania współpracy KSW z Viaplay poznamy prawdopodobnie podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 22 listopada w miejscu, w którym organizacja rozpoczęła swoją działalność, czyli restauracji Champions.

Kolejna gala KSW zaplanowana jest na 18 grudnia w Arenie Gliwice. W walce wieczoru KSW 65 zmierzą się dwaj mistrzowie, posiadacz tytułu mistrza wagi średniej Mamed Khalidov podejmie mistrza wagi półśredniej Roberto Soldica. Pojedynek ten zapowiadany jest jako największe starcie w historii organizacji KSW.

AKTUALIZACJA

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi zakończenia współpracy między organizacją KSW a stacją Polsat, głos w sprawie zabrał komentator i były zawodnik KSW, Łukasz Jurkowski. „Juras” potwierdził doniesienia o przejściu KSW na platformę streamingową Viaplay, a to oznacza, że duet Jurkowski i Andrzej Janisz nie będzie już komentował gal KSW.

Jako, że coraz głośniej o przejściu KSW z Polsatu do platformy Viaplay czas napisać to oficjalnie.

Janisz&Juras rozstają się z organizacją i nie skomentujemy już najbliższej grudniowej gali. Takie życie. Dziękujemy za tyle lat wspólnej zabawy i życzę powodzenia następnym. Każdego da się zastąpić i za kilka gal przyzwyczaicie się do nowych głosów😉

My pozostajemy przy UFC, FEN, Babilon MMAi wielu innych🎙 Kusi też aby spróbować futbol🤔😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *