Khamzat Chimaev pokonał Jacka Hermanssona w pojedynku w zapasach w stylu wolnym

Instragram @khamzat_chimaev

Khamzat Chimaev ma za sobą kolejną zwycięską walkę z czołowym zawodnikiem UFC, ale tym razem nie w MMA lecz w zapasach.

Khamzat Chimaev, rozwijający się w zawrotnym tempie zawodnik wagi półśredniej, pokonał w piątek Jacka Hermanssona w walce zapaśniczej w stylu wolnym. Obaj zawodnicy UFC walczyli na gali Bulldog Fight Night 9 w szwedzkim Göteborgu. Walka toczyła się w wadze 187 funtów i trwała dwie trzyminutowe rundy.

Karta zawierała mieszankę walk bokserskich i MMA, a głównym wydarzeniem był pojedynek zapaśniczy Chimaeva i Hermanssona, który odbył się w klatce.

Pełen pojedynek można obejrzeć na poniższym filmie.

Obaj zawodnicy reprezentujący Szwecję, są bardzo dobrymi i utytułowanymi zapaśnikami w tym kraju, choć rywalizują w różnych formułach. Hermansson ma doświadczenie w zapasach w stylu klasycznym, podczas gdy Chimaev jest ekspertem w zapasach w stylu wolnym.

Chimaev, który na zmianę walczy w wadze półśredniej i średniej, wyglądał na mniejszego zawodnika w starciu z Hermanssonem. Nie miało to jednak wpływu na wynik, ponieważ Chimaev rozpoczął walkę tak jak zwykle to robi w swoich walkach i od początku zbierał punkty. Finalnie „Borz” wygrał walkę 8-0.

Chimaev (10-0 MMA, 4-0 UFC) jest po zwycięstwie przez poddanie nad Li Jingliangiem w dniu 30 października na gali UFC 267 w Abu Zabi. Czeczen jest niepokonany w MMA i przez wielu uważany za jednego z najbardziej obiecujących młodych pretendentów w UFC.

Tymczasem Hermansson (22-6 MMA, 9-4 UFC) ostatni raz walczył na UFC Fight Night 188 w maju. Wypunktował wtedy Edmena Shahbazyana przez jednogłośną decyzję. W swoich czterech ostatnich walkach w UFC posiada bilans 2-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *