KSW 26: kolejne zmiany na karcie walk spowodowane kontuzjami

Niestety plaga kontuzji sprawia, że karta walk gali KSW 26 ulega znaczącym zmianom. Poniżej pełne oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji oraz zmian w rozpisce.

Jak w każdym sporcie, tak i w MMA kontuzje są na porządku dziennym. Nie raz i nie dwa każdy organizator gal musiał borykać się z nieoczekiwanymi urazami zawodników, którzy w ostatnich fazach przygotowań musieli uznawać wyższość kontuzji, mikro urazów, a w konsekwencji nie mogli przyjechać na galę, żeby zaprezentować się publiczności w danym kraju czy mieście.

Taka sytuacja spotkała również Federację KSW. Zaczęło się od Mateusza Gamrota i Michała Włodarka z Ankosu Zapasy Poznań. Później o kontuzji pleców poinformował były mistrz UFC Tim Sylvia. I gdy wszyscy myśleli, że plaga kontuzji już minęła i karta walk gali KSW26 nie ulegnie zmianie znów otrzymaliśmy informacje o niedyspozycji kolejnych wojowników.

Z przykrością, ale jednak musimy poinformować wszystkich kibiców o fakcie, że na gali nie zobaczymy kolejnych dwóch, anonsowanych już wcześniej zawodników. Podczas KSW26 między linami białego ringu zabraknie dwóch wielkich wojowników, wielkich nie tylko gabarytowo, ale również wielkich w umiejętności. Mistrz Federacji KSW w wadze ciężkiej Karol Bedorf z powodu urazu kręgosłupa poinformował wczoraj za sprawą swojego menadżera, że nie będzie mógł wystąpić podczas sobotniego widowiska. Również podczas najbliższej gali zabraknie w rozpisce byłego zawodnika UFC, Nandora Guelmino. Austriak podobnie jak Bedorf nabawił się w ostatnich dniach przygotowań kontuzji i musiał z żalem poinformować, że jego występ na gali KSW26 nie dojdzie do skutku.

Właściciele Federacji KSW w związku z takimi kolejami spraw postanowili szybko zainterweniować i podjęli następujące decyzje:

Marcin Różalski (miał walczyć z Guelmino – przyd. red.) skrzyżuje rękawice z Nick’iem Rossborough’em (miał walczyć z Bedorfem – przyd. red.)

• Na głównej karcie walk pojawia się nowe zestawienie. Zobaczymy w nim Jakuba Kowalewicza i Litwina Sergej’a Grecicho

• Na dodatkowej karcie walk pojedynek Arbi Shamaev kontra Helson Henriques pozostaje bez zmian

• Główna karta walk gali KSW26 nadal będzie składać się z siedmiu pojedynków

• Dodatkowa karta walk gali KSW26 również nie ulega zmianie i będzie składać się z jednego pojedynku

5 thoughts on “KSW 26: kolejne zmiany na karcie walk spowodowane kontuzjami

  1. @sava9e masz 100% racji ciekawi mnie tylko jedno czy Ci którzy kupili PPV nie powinni dostać chociaż części zwrotu pieniędzy ? Bo teoretycznie kupili to na inne walki a tutaj zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *