Krzysztof Kułak przegrywa przez niesprawiedliwy werdykt

www.konfrontacja.com

Na długo w pamięci fanów francuskiego MMA pozostanie walka zawodnika „KSW Team” Krzysztofa Kułaka z Christianem M’Pumbu. Obaj fighterzy od pierwszej minuty starcia narzucili wysokie tempo, które rozgrzewało publikę do czerwoności. Nasz zawodnik – widać było to gołym okiem – był tego wieczoru w lepszej dyspozycji.


W stójce zadawał więcej ciosów, obalał przeciwnika i szukał swoje szansy na zastosowanie techniki kończącej. Ponieważ pojedynek odbywał się na zasadach „Pancrase”, dlatego też ciosy w parterze były niedozwolone, a szkoda, bo „Model” mógł przynajmniej dwa razy wykonać ground and pound.
Ostatni gong i wiemy, że innej możliwości nie ma, jak wygrana Kułaka na punkty. Niestety, prawda okazała się inna, wręcz okrutna… Jednogłośnym werdyktem sędziów zwycięża fightera trójkolorowych, Christian M’Pumbu!
– Wszyscy widzieli, że zwyciężyłem na punkty. Zostałem przez francuzów oszukany – mówił po ogłoszeniu wyniku walki częstochowianin.
Nie tylko „Model” poczuł się oszukany. Błąd sędziów zauważył również M’Pumbu, który podszedł do Krzyśka i oddał mu swoją nagrodę za wygraną walkę. Przyszedł do mnie, bo doskonale zdawał sobie sprawę, że to ja zwyciężyłem i tylko werdykt sędziów odebrał mi wygraną – kończy Kułak.
Podsumowując zaistniałą sytuację. Definitywna wygrana fightera „KSW Team”, która okazuje się triumfem zawodnika gospodarzy. Ewidentny błąd sędziów, którzy doprowadzili francuską publiczności do takich gwizdów, jakie najczęściej słyszy się podczas meczów piłki nożnej, a nie na galach sportów walki…

One thought on “Krzysztof Kułak przegrywa przez niesprawiedliwy werdykt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *