Krzysztof Jotko na MMA Attack 2


(fot. http://mma-attack.net)

Organizacja MMAATTACK podpisała kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem.
„Mega talent” w polskiej wadze middleweight, podopieczny słynnego trenera Mirosława „Mirasa” Oknińskiego – Krzysztof Jotko wystąpi 27. kwietnia 2012 w oktagonie MMA Atttack.
Dwudziestodwuletni Jotko jest jednym z pierwszych polskich zawodników MMA, należącym do tzw. „Drugiego Pokolenia”. Są to sportowcy, którzy nie przeszli do MMA z innych dyscyplin sportu, ale rozpoczynali swoją przygodę od razu w Mieszanych Sztukach Walki.

„Miras” Okniński, prowadząc swoich wychowanków, nie nabija im sztucznych rekordów walk zawodowych, ale wprowadza na wielkie areny poprzez starcia amatorskie. Jotko ma na swoim koncie 40 amatorskich pojedynków, z których aż 35 zwyciężył. Jest amatorskim mistrzem Polski z roku 2011. Dzięki staraniom trenera Krzysztof Jotko, jako jeden z pierwszych w Polsce przedstawicieli MMA, uzyskał klasę sportową i związane z tym stypendium. Jest to pierwszy efekt działań mających na celu włączenie MMA w struktury polskiego sportu, prowadzonych przez Polski Związek Ju-Jitsu.
„To jest KOT – jak nim nie rzucisz zawsze spadnie na cztery łapy!!!” – mówi Okniński o swoim zawodniku. Krzysztof pochodzi z Ornety pod Olsztynem. Obecnie mieszka i trenuje w Warszawie. Przez 5 lat tańczył break-dance, co pozwoliło mu uzyskać niesamowitą wręcz sprawność fizyczną i gimnastyczną. Inną jego mocną stroną jest kondycja. Słynne są jego sparingi, do których angażuje nawet po 6. partnerów (często cięższych). Potrafi stoczyć w dobrym tempie kilkanaście dwuminutowych rund ze zmieniającymi się rywalami.
Zdaniem Oknińskiego jest to zawodnik mający papiery na mistrza UFC.
Z ośmiu walk zawodowych, jakie dotąd stoczył Krzysztof, przełomowe było starcie z czerwca 2011 z Krzysztofem Sadeckim podczas Pro Fight 6 we Włocławku. Jednogłośne punktowe zwycięstwo tylko w części oddaje przewagę Jotko nad bardziej doświadczonym Sadeckim. Jak to było w rzeczywistości wiedzą tylko sami walczący oraz kibice, którzy mieli okazję oglądać tę rywalizacje na żywo.
Ktokolwiek będzie przeciwnikiem Krzysztofa Jotko w Katowicach MMAATTACK 2 powinien się spodziewać: efektywnego boksu, skutecznych kopnięć, a przede wszystkim żelaznej kondycji, nad którą Krzysztof cały czas pracuje.

5 thoughts on “Krzysztof Jotko na MMA Attack 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *