Kron Gracie vs. Hyung Soo Kim na Real Fight Championship 1

Poznaliśmy datę i przeciwnika w debiucie MMA utytułowanego grapplera.

Kron Gracie ma na koncie mnóstwo medali medali wywalczonych podczas zawodów brazylijskiego jiu-jitsu, „na rozkładzie” ma takie nazwiska jak Shinya Aoki czy Sergio Moraes. Niedawno Brazylijczyk postanowił, że spróbuje swoich sił w MMA. Dzisiaj dowiedzieliśmy się kiedy i z kim zawalczy w swoim debiucie.

Przeciwnikiem Krona będzie Hyung Soo Kim dla którego to również będzie debiut w MMA, Kim ma za sobą karierę zapaśniczą. Do walki dojdzie na gali Real Fight Championship, która odbędzie się 23 grudnia w Japonii.

Tak o debiucie swojego syna w MMA mówi Rickson Gracie:

On jest skoncentrowany, chce z powrotem wprowadzić jiu-jitsu do MMA. On nie trenuje przekrojowo aby pracować nad swoimi słabościami, nie zacznie trenować boksu, kickboksingu czy zapasów. On użyje swojego jiu-jitsu aby zneutralizować zapaśnika czy uderzacza.”

Nie chcę aby on uczył się jak znokautować kogoś ciosem. Potrzebowałby drugiego życia aby nauczyć się walczyć z zawodnikami którzy pochodzą ze sportów uderzanych. On musi nauczyć się jak unikać walki takiej jaką chce jego przeciwnik.”

Podczas gali mają zaprezentować się także Roberto Satoshi (przeciwnik Jake Shieldsa na Metamoris 5, zawalczy z Jeongiem Doo-Jae) oraz Gabi Garcia (rywalka jeszcze nieznana).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.