Komentarz Demiana Mai po przegranej walce na UFC Fight Night 119

Demian Maia Facebook

Były pretendent do tytułu wagi półśredniej UFC Demian Maia przegrał swoją ostatnią walkę na gali UFC Fight Night 119 w Sao Paulo ulegając na punkty Colby’emu Covingtonowi.

W tym pojedynku zobaczyliśmy całkiem innego Demiana Maię, który w zupełnie odmienny dla siebie sposób atakował przeciwnika i był bardziej agresywny od tego do czego nas przyzwyczaił. Niestety dla Brazylijczyka ta agresja w połączeniu z pójściem na wymianę bokserską z Covingtonem okazały się zgubne, ponieważ bardzo szybko się wystrzelał i stracił siły.

Nawet pomimo tego, że Maia całkiem mocno obił Covingtona, to nie wystarczyło na pokonanie go, ponieważ Colby bardzo dobrze bronił obaleń i wykorzystał spadek sił przeciwnika podkręcając tempo w trzeciej rundzie. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Covingtona przez jednogłośną decyzję.

Oto, co miał do powiedzenia Demian Maia na temat swojego pojedynku, który jest jego drugą porażką z rzędu.

„Chcę podziękować za wsparcie i ten tłum pozwalający dać mi ten kolejny krok do przodu. Wielką lekcją sportu jest świadomość, że ​​rywalizacja zawsze niesie ze sobą lekcje, a my musimy być wdzięczni za zwycięstwo, a porażkę przyjąć jako naukę. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, popełniłem pewne błędy i przeniosłem je na swoje działania, co utrudniło realizację mojej strategii. To jednak nie pozbawia zasług mojego przeciwnika, który zdobył zwycięstwo i pozostawił nas z głowami uniesionymi wysoko ze świadomością, że zrobiłem wszystko, co mogłem najlepiej i teraz  przechodzę do następnego etapu podróży. Dziękuję Wam wszystkim!”

Demian Maia (25-8) nie zamierza jeszcze kończyć kariery, ponieważ ma w kontrakcie z UFC jeszcze jedną walkę, która w przypadku ładnego zwycięstwa może oznaczać przedłużenie umowy. Brazylijski as Jiu Jitsu pokazał już wielokrotnie w swoich pojedynkach, że jest niebezpiecznym przeciwnikiem i cały czas trzeba mieć to na uwadze w walce z nim.

3 thoughts on “Komentarz Demiana Mai po przegranej walce na UFC Fight Night 119

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *