AKS Madej Wrestling Team – Lotto Zapasy Bydgoszcz, zapowiedź 30.10.2017

We wtorek AKS MADEJ WRESTLING TEAM będzie walczył już o trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. W meczu z drużyną Lotto Zapasy Bydgoszcz, w barwach niepokonanej w aktualnych rozgrywkach ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego zadebiutują medaliści tegorocznych mistrzostw Polski: Angelika Dytrych, Natalia Strzałka i Krzysztof Bieńkowski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w hali OSiR „Relax”. Będzie je można oglądać także w serwisie KLZ TV na stronie youtube.com.

Broniący tytułu AKS MADEJ WRESTLING TEAM, po zdecydowanych zwycięstwach z drużynami Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom i WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań, potwierdził, że jest głównym kandydatem do triumfu w drugim sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Piotrkowscy zawodnicy byli górą w aż piętnastu z osiemnastu stoczonych walk! Oba swoje pojedynki w obecnych rozgrywkach wygrał Zbigniew Baranowski. Zapaśnik walczący w lidze w kategorii 97 kg w stylu wolnym pokazał się z bardzo dobrej strony także podczas październikowych występów w Rosji, w których udział wzięła reprezentacja Polski. Baranowski dwukrotnie stanął na podium: zwyciężył podczas rywalizacji w Botlich i był drugi na turnieju w Chasawjurcie.

AKS Madej Wrestling Team

Bardzo się cieszę z moich udanych występów na turniejach w Dagestanie, gdzie przebywałem na zgrupowaniu kadry wolniaków. Jestem zadowolony ze swojej obecnej formy i liczę na to, że zademonstruję ją we wtorkowym meczu z ekipą z Bydgoszczy – mówi Zbigniew Baranowski, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM. Chociaż nasi rywale nie należą do czołowych zespołów obecnego sezonu, to nie możemy pozwolić sobie na taryfę ulgową. W każdym pojedynczym starciu musimy być maksymalnie skoncentrowani, bo w zapasach sekunda nieuwagi może oznaczać porażkę.

Oprócz Zbigniewa Baranowskiego kibice AKS MADEJ WRESTLING TEAM będą mogli podziwiać w akcji m.in. wicemistrza świata Mateusza Bernatka i srebrnego medalistę olimpijskiego Żana Bełeniuka. W meczu 3. kolejki PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, po raz pierwszy w piotrkowskiej ekipie wystąpią tegoroczni mistrzowie Polski Natalia Strzałka (kategoria 69 kg w zapasach kobiet) i Krzysztof Bieńkowski (kategoria 74 kg w stylu wolnym), oraz aktualna wicemistrzyni kraju Angelika Dytrych (kategoria 48 kg w zapasach kobiet).

Informacja prasowa

AKS Madej Wrestling Team
AKS Madej Wrestling Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *