Kolejne info o Pro Fight 5 !

Krótki opis przyjazdu Jeana Silvy do Polski, a w środku między innymi wywiad z Brazylijczykiem, który już w ten piątek zmierzy się Marcinem Heldem !

„Biały Niedźwiedź” i konferencja prasowa Gali PRO FIGHT 5

Byliśmy bardzo ciekawi, skąd wziął się przydomek Brazylijczyka. Kiedy tylko pojawił się na lotnisku Okęcie – po prostu musieliśmy zadać to pytanie. Jednak Jean Silva i jego sekundant byli tak bardzo zmęczeni wielogodzinnym lotem, że poprzestaliśmy na powitaniu i przedstawieniu dalszego planu podróży. Czyli … Panowie, przed nami jeszcze pięć godzin samochodem do Wrocławia!

Wielka sportowa torba, walizka i coś dziwnego przyczepionego do plecaka! Coś jakby … Może Niedźwiedź? No nie! To maskotka, jaką Jean zabiera w podróż. Znakomicie sprawdza się również jako poduszka. Kiedy dojeżdżaliśmy do Wrocławia, obaj Panowie byli już bardziej rozmowni i wyspani. Jak na Wielkiego Mistrza przystało – Jean jest bardzo skromnym i wesołym facetem. Z ciekawością wypytywał naszego szofera o ceny nieruchomości w miejscowościach przez które jechaliśmy. Okazało się, że oprócz prowadzenia własnej szkoły i niewielkiego hotelu na plaży, Jean zajmuje się handlem nieruchomościami!

W poniedziałek nad ranem zawodnika z Brazylii przejął pod swoją opiekę we Wrocławiu Paweł Szubart, trener Boi-Team. Po krótkiej drzemce ruszyliśmy do sklepu z suplementami TREC, gdzie Jean dokonał niezbędnych zakupów. Kilka osób zorientowało się, że ten facet, to ten sam co na plakacie promującym Galę. No i oczywiście autografy.
Następnie konferencja prasowa w kawiarni na wrocławskim Starym Mieście. Przybyła większość dziennikarzy sportowych z Wrocławia. Postaramy się w skrócie oddać, co usłyszeliśmy od Jeana.
– W jakiej płaszczyźnie walki lepiej się czujesz, parter czy stójka?

– Jean: Wszystko jedno.

– Co wiesz o swoim przeciwniku?

– Jean: Wiem, że jest młody i bardzo ambitny. Dużo wygrywał, ale ostatnio przegrał. (red. z Łukaszem Sajewskim na AoF)

– Pół roku temu ogłosiłeś koniec kariery. Dlaczego?

– Jean: To była kwestia mojej wiary. Chciałem zamknąć pewien etap w moim życiu.

– Jednak wracasz, dlaczego?

– Jean: Propozycja od PRO FIGHT jest atrakcyjna, więc przyjechałem. Ale sądzę, że to będzie moja ostania walka.

– Jeśli wygrasz, organizator PRO FIGHT 6 zaprosi Cię do walki z Łukaszem Sajewskim. Co wtedy?

– Jean: Zobaczymy …
Nadal nie zadaliśmy pytania o „Białego Niedźwiedzia”. Podczas nieoficjalnej pogawędki ktoś jednak wrócił do tej kwestii. Odpowiedzią był gromki śmiech tych, którzy znają język portugalski. Zatem kwestia na razie otwarta.
Jedno jest pewne – Jean „White Bear” Silva odbył w poniedziałek lekki trening z wrocławskimi zawodnikami, na wtorek przewidziane są dwa lekkie treningi, sauna i regeneracja.
Uwaga dla fanów MMA z Wrocławia!
Plac Solny we Wrocławiu zamienił się w Miasteczko Piłkarskie i tam podczas meczu Brazylii możecie spotkać Jeana Silvę. Zapraszamy!
A Walka Wieczoru przeciwko Marcinowi Heldowi już w piątek 18 czerwca, Wrocław, Hala Orbita.
Bilety są jeszcze na eBilet.pl i w sieci sprzedaży TICKETPRO.pl oraz we wrocławskich sklepach firmy TREC i BUDO (D.H. „Fenix”).

PRO FIGHT 5
WROCŁAW, 18 czerwca 2010, początek 20.00, wejście od 19.00
Hala „ORBITA”

Źródło: www.pro-fight-mma.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *