King Of King’s World Grand Prix 2014 Gdańsk

King Of King’s World Grand Prix 2014 Gdańsk

Data: 17 października, 2014
Miejsce: Ergo Arena – Gdańsk

W piątek17-go października w Polsce zagości światowy Kickboxing na najwyższym poziomie. Stanie się tak dzięki imprezie Kickboxingu o nazwie King Of King’s World Grand Prix 2014, która trafia na Wybrzeże, do doskonale znanego sportom walki obiektu jakim jest hala Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu. Po kilku latach przerwy walki na zasadach K-1 będą solą tej imprezy a jej głównymi bohaterami staną się zawodnicy z Trójmiasta, którzy pokażą się całej Europie. Kamila BałandaPiotr KobylańskiMichał WlazłoRobert Maruszak czy były koszykarz Kryspin Kalski rywalizować będą na oczach całego obszaru, gdzie docierają zasięgiem stacje Eurosport i Fight BOX HD. Widzowie z Trójmiast i Polski mogą obejrzeć event bezpośrednio w Ergo Arenie.

Wykreowana przez Bushido International Federation, marka King of King’s (KOK), która od wielu lat ma ugruntowaną pozycję w Europie. Stoją za nią udane eventy w Niemczech, na Litwie, Anglii, Mołdawii, Białorusi czy kooperacyjne wydarzenia we Włoszech, Rosji a nawet w Kazachstanie

Ciekawie dla widzów zapowiada się turniej wagi ciężkiej KOK Heavyweight GP, który będzie kanwą głównych wydarzeń w Ergo Arenie i weźmie w nim udział czwórka zawodników z Polski i Europy. W Gdańsku wystąpi dwóch najlepszych polskich zawodników wagi ciężkiej: Tomasz Szczepkowski z Warszawy i Michał Turyński z Wrocławia. Obaj są odpowiednio mistrzami Polski w Muay Thai i Kickboxingu. Naprzeciw nich wyjdą mierzący 207 cm Colin George, któremu przeciwstawi się Szczepkowski i Sergei Lascenko, który podda testowi Michała Turyńskiego. Zwycięzca będzie prawdziwym Królem Wagi Ciężkiej w organizacji KOK.

To nie jedyne atrakcje tej gali. Mocno rozbudowana karta walk dała możliwość pokazania się najlepszym i najbardziej utytułowanym polskim zawodnikom. Wśród nich jest Tomasz Makowski i Mariusz Cieśliński, którzy przez lata sławili polski Kickboxing na całym świecie walcząc w USA, Tajlandii, Anglii, Australii czy innych krajach Europy.

Najbardziej ciekawe dla trójmiejskiej będzie starcie urodzonej w Gdynii niemieckiej zawodniczki Darii Albers z Hamburga i gdańszczanki Kamili Bałandy z miejscowego Championa Gdańsk. To bez mała hanzeatycki wymiar pojedynku, zawodniczek z dwóch portowych miast. Kamila to jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek Kickboxingu. Daria ma już wyrobioną markę w Europie. Obie trenowały MMA i obie toczyły walki w tej formule. Jednak w Gdańsku stoczą bój na zasadach K-1.

 Co zobaczą jeszcze widzowie w hali? Na pewno przyciągające uwagę nazwisko Artura Kyshenki z Ukrainy. Zawodnik światowej czołówki Kickboxingu i finalista turnieju K-1 MAX z Japonii to absolutny top tego sportu. W Gdańsku sprawdzi młodego polskiego zawodnika Radosława Paczuskiego. Pierwszego polskiego mistrza świata amatorskiego K-1, Piotra Kobylańskiego z Gdyni obejrzymy w starciu z wschodzącą gwiazdą holenderskiego Kickboxingu i Muay Thai, Illiasem Bulaidem.

 Bardzo medialnie wygląda także zestawienie znanego na Wybrzeżu Michała Wlazło z Robertem Maruszakiem. Klubowe i koleżeńskie animozje zostaną wyjaśnione w sportowej walce, którą żyje całe Trójmiasto. To tylko część emocji jakie czekają widzów Ergo Arenie. Serdecznie na nie zapraszamy. Poniżej karta walk gali:

KOK WORLD GP 2014  Gdańsk

+95 kg: Andre Agbobly (Niemcy/Tough Gym Hamburg) vs Kryspin Kalski (Polska/Fight Gym Gdynia)
71 kg: Sergei Morari (Mołdawia/Combat Sambo Moldova) vs Przemysław Ziemnicki (Polska/Garuda Warszawa)
61 kg: John Arhelger (Miemcy/Hammer Gym Hamburg) vs Mariusz Cieśliński (Polska KO Gym Świebodzice)
65 kg: Daria Albers (Niemcy/Hammer Gym Hamburg) vs Kamila Bałanda (Polska/Champion Gdańsk)
61 kg:  Karolis Buslys (Litwa/Dainralfas Kaunas) vs Tomasz Makowski (Polska/Max Boxing Klub)
67 kg:  Ilias Bulaid (Maroko/Mikes Gym Amsterdam) vs Piotr Kobylański (Polska/Kobe Gym Gdynia)

Turniej wagi ciężkiej GP

+95 kg: Colin George (Holandia/Mikes Gym Amsterdam) vs Tomasz Szczepkowski (Polska/Garuda Warszawa)
+95 kg: Sergei Lascenko (Ukraina/Chakuriki Gym) vs Michał Turyński (Polska/Fighter 1992 Wrocław)
+95 kg: Robert Maruszak (Polska/GKS Corpus Gym) vs Michał Wlazło (Polska/Forfit Gdańsk)
– 91 kg: Sergei Maslobojev (Litwa) vs Łukasz Butkiewicz (Polska/GKS Corpus Gym)
-77 kg: Artur Kyshenko (Ukraina/Mikes Gym Amsterdam) vs Radosław Paczuski (Polska/Garuda Warszawa)

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.