Kickboxing dołączy do dyscyplin igrzysk olimpijskich!

Dzień 30 listopada 2018 roku, to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników Kickboxingu, ponieważ ta formuła sportów walki została uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski!

Dzisiaj w Tokio odbyło się posiedzenie podczas którego MKOL przyjął Kickboxing (WAKO) w poczet dyscyplin sportowych, które zobaczymy na igrzyskach olimpijskich. Teraz będą trwały prace nad włączeniem Kickboxingu do programu igrzysk olimpijskich. Tym samym Kickboxing dołączy do takich dyscyplin sportów walki jak: Boks, Judo, Karate, Taekwondo, Zapasy. Kolejne Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Tokio w 2020 roku.

Poniżej komunikat Polskiego Związku Kickboxingu:

„Historyczna chwila dla naszej dyscypliny: KICKBOXING oficjalnie uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (International Olympic Committee) !!!

Dziś na posiedzeniu w Tokio organizacja WAKO Kickboxing zastała przyjęta w poczet członków MKOL. Tym samym dyscyplina Kickboxing (WAKO) została oficjalnie uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – rozpoczyna to proces włączenia Kickboxingu do programu Igrzysk Olimpijskich.”

2 thoughts on “Kickboxing dołączy do dyscyplin igrzysk olimpijskich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.