Khamzat Chimaev znowu się uruchomił. „Borz” drwi z Nate’a Diaza, Colby’ego Covingtona i Conora McGregora

Pretendent do tytułu wagi półśredniej UFC Khamzat Chimaev ma już dość czekania na kolejną walkę i postanowił sprowokować trzech innych zawodników.

Czeczen walczył ostatnio na UFC 273 w zeszłym miesiącu. Chimaev pokonał Gilberta Burnsa przez jednogłośną decyzję w największym teście w swojej karierze. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż Brazylijczyk w trakcie walki powalił i prawie skończył Chimaeva.

Przed największym sprawdzianem w karierze, prezydent UFC Dana White miał pomysł na jego kolejną walkę. Ujawnił, że chciałby, aby Chimaev zmierzył się z Colbym Covingtonem. Po walce z Burnsem wydawało się, że taka walka nadal jest w planach organizacji.

Nie widać jednak żadnych postępów w kierunku doprowadzenia do tej walki. Niektórzy, w tym Belal Muhammad, sugerują, że zamiast tego on będzie walczył z Chimaevem.

Tymczasem w wyniku wycieku zestawień walk UFC, Chimaev prawdopodobnie zmierzy się z Nate’em Diazem na gali UFC 276 zaplanowanej na 2 lipca. Dana White już wcześniej sugerował, że do walki między tymi dwoma zawodnikami może dojść. Jednak od jakiegoś czasu nie mówi się o tej walce.

Nie wiadomo, czy walka dojdzie do skutku, ale nie przeszkadza to Chimaevowi w rzucaniu słów krytyki pod adresem zawodnika ze Stockton. Co więcej, nie przeszkodziło mu to w wyśmiewaniu się z Colby’ego Covingtona, a nawet Conora McGregora.

W serii tweetów Khamzat Chimaev zapytał „chudzielca” Nate’a Diaza, czy jest gotowy do walki.

Zamieścił również zdjęcie uszkodzonych zębów Colby’ego Covingtona po napaści ze strony Jorge Masvidala.

Na koniec zapytał, czy „wakacje” Conora McGregora już się skończyły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.