Khamzat Chimaev chce walk z Georges’em St-Pierre, Brockiem Lesnarem oraz pojedynku zapaśniczego z Danielem Cormierem. Cormier hamuje zapał Czeczena

Mike Roach/Zuffa LLC // Esther Lin / mmafighting.com

Khamzat Chimaev wykorzystuje czas, kiedy jest o nim głośno i stara się złapać jak najwięcej srok za ogon licząc na to, że uda mu się wyrwać jakąś dużą walkę i wygląda na to, że chce on się zmierzyć z każdym.

W poniedziałkowy wieczór niepokonany zawodnik wagi półśredniej UFC rzucił wyzwanie legendom MMA, aby zmierzyły się z nim w klatce lub na macie zapaśniczej.

Chimaev (10-0 MMA, 4-0 UFC) zmierzył się ostatnio w Szwecji z innym zawodnikiem z UFC Jackiem Hermanssonem w zapasach w stylu wolnym i wygrał na punkty. Zawsze głodny rywalizacji, Chimaev wzywał do walki byłych mistrzów UFC Brocka Lesnara, Georgesa St-Pierre i Daniela Cormiera.

„Walczmy, dopóki jeden człowiek nie opuści klatki” – napisał Chimaev do byłego mistrza wagi ciężkiej Lesnara.

„Nowy król UFC vs. legenda. Co o tym myślisz?” – Chimaev zaproponował byłemu mistrzowi dwóch dywizji półśredniej i średniej St-Pierre’owi.

„Zróbmy zapaśniczy pojedynek bracie, co ty na to?” – Chimaev zapytał byłego mistrza wagi półciężkiej i ciężkiej Cormiera.

Cormier szybko odpowiedział na ofertę Czeczena, studząc jego zapał:

„W prawdziwym meczu zapaśniczym?” odpowiedział Cormier. „Czy ty jesteś szalony Khamzat? Uwielbiam to, że jesteś pewny siebie, ale bracie, to byłoby 10-0 dla DC!”

Seria tweetów Chimaeva przyciągnęła uwagę przynajmniej jednego byłego mistrza i wygląda na to, że Cormier jest przekonany, że ich starcie na macie zakończyłoby się jego miażdżącym zwycięstwem.

Chimaev wrócił do klatki na UFC 267 po poważnej walce z COVID-19 i odniósł kolejne szybkie zwycięstwo nad Li Jingliangiem w pierwszej rundzie przez poddanie. Kilka tygodni później pokonał Hermanssona w pojedynku zapaśniczym i już teraz szuka kolejnych walk zarówno w Oktagonie jak i na macie.

W chwili obecnej nie ma zaplanowanej kolejnej walki w MMA, ale biorąc pod uwagę jego aktywność przed ciężką chorobą, jest szansa, że nie będzie zbyt długo bezczynny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *