Khabib Nurmagomedov radzi Dustinowi Poirierowi, aby zachował ostrożność w walce o tytuł z Charlesem Oliveirą

Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports / sport.news.am

Były niepokonany mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov ostrzegł swojego byłego przeciwnika Dustina Poiriera, aby unikał „czerwonej strefy” mistrza Charlesa Oliveiry w ich nadchodzącej walce na UFC 269.

Dustin Poirier (28-6 MMA, 20-5 UFC) zmierzy się z Charlesem Oliveirą (31-8 MMA, 19-8 UFC) o tytuł mistrza wagi lekkiej na gali UFC 269 zaplanowanej na 11 grudnia w Las Vegas.

Walka będzie drugą okazją dla Poiriera do zdobycia tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej UFC. W swoim pierwszym podejściu na UFC 242, „Diament” przegrał przez poddanie z wyżej wspomnianym Khabibem Nurmagomedovem.

Podczas gdy wielu fanów i analityków typuje Poiriera jako zwycięzcę pojedynku z Oliveirą, „Orzeł” zdecydowanie uważa, że „Do Bronx” ma duże szanse na zwycięstwo.

W niedawnym wywiadzie dla ESPN, Nurmagomedov podzielił się następującą opinią na temat walki o tytuł, jednocześnie ostrzegając Poiriera, aby unikał „czerwonej strefy” Oliveiry.

„Nie możesz wejść do czerwonej strefy Charlesa Oliveiry” – wyjaśnił Khabib. „Ten gość jest prawdziwym finisherem, jest bardzo niebezpieczny. Myślę, że jeśli Dustin Poirier zaciągnie go na głęboką wodę – tak jak nam powiedział – to myślę, że wygra. Ale, jeśli się pospieszy, to uważam, że Charles Oliveira będzie miał szansę.”

Poirier niedawno ujawnił podczas wywiadu z MMA Junkie swoje zamiary zabrania Oliveiry na głębokie wody.

„Bardzo bym chciał, żeby ta walka doszła do tego momentu, w którym wszyscy dowiemy się o tym na oczach całego świata” – powiedział Poirier w rozmowie z MMA Junkie. „To jest mój cel, aby wpłynąć tą walką na głębokie wody i zobaczyć, kto tak naprawdę chce tego bardziej, zobaczyć, kto jest skłonny mocniej krwawić i zostawić to wszystko tam (w klatce), ponieważ wiem, że ja to zrobię. Nie ma co do tego wątpliwości.”

W walce między dwoma tak dobrymi zawodnikami jak Oliveira i Poirier, najmniejszy błąd może zaważyć na tym, który z nich wyjdzie zwycięsko z walki jako mistrz, słysząc przy ogłaszaniu wyniku – And Still lub And New.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *