Mamed Khalidov vs Borys Mańkowski walką wieczoru KSW 39: Colosseum!

Pierwszy w historii KSW pojedynek mistrzów będzie walką wieczoru największego wydarzenia w sportach walki nad Wisłą.

Już 27 maja na gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym mistrz KSW w wadze średniej i największa gwiazda polskiego MMA Mamed Khalidov (32-4-2, 12 KO, 17 Sub) zmierzy się z mistrzem KSW w kategorii półśredniej, niepokonanym od ponad czterech lat 27-letnim Borysem Mańkowskim (19-5-1, 3 KO, 7 Sub). Starcie odbędzie się umówionym limicie pomiędzy kategoriami obu zawodników, którego dokładna wartość zostanie podana do publicznej wiadomości w późniejszym terminie.

Bilety na historyczną galę KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym, 27 maja w Warszawie, w cenie już od 25 złotych, są dostępne na eBilet.pl.

Mamed Khalidov od lat jest uważany za jednego z najlepszych zawodników wagi średniej na świecie. Niepokonany od 2010 roku zawodnik Berkutu Arrachionu Olsztyn ma na koncie serię dwunastu zwycięstw, z czego tylko trzy razy w przeciągu ostatnich siedmiu lat walczył dłużej niż jedną rundę. 36-letni weteran KSW w latach 2009-2011 był mistrzem największej organizacji MMA w Europie w wadze półciężkiej, a w grudniu 2015 roku zdobył pas w kategorii niżej, odbierając go w 31 sekund Michałowi Materli. Pojedynek z młodszym o dziewięć lat poznaniakiem będzie jego jubileuszową dwudziestą walką w KSW.

Borys Mańkowski to od kilku lat najlepszy zawodnik kategorii półśredniej w Polsce. Reprezentant Ankosu MMA Poznań zdobył tytuł mistrza KSW w maju 2014, poddając w drugiej odsłonie kuzyna Khalidova – Aslambeka Saidova. Od tego czasu „Diabeł Tasmański” wygrywał w klatce KSW czterokrotnie, trzy razy broniąc tytułu w pojedynkach z Davidem Zawadą, Jessem Taylorem i Johnem Maguire’em. Tego ostatniego Mańkowski doszczętnie rozbił na grudniowej gali KSW 37 w Krakowie, notując jednocześnie szóstą wygraną z rzędu.

Wiadomość prasowa

6 thoughts on “Mamed Khalidov vs Borys Mańkowski walką wieczoru KSW 39: Colosseum!

  1. Dlaczego ktoś napisał ze Mamed jest uważany za jednego z najlepszych średnich na świecie??? Mamed jest relatywnie dobry bo bije sie z emeryturami!!! Aziz mu pokazał poziom!!! Mam nadzieje ze diabeł mu pokaże kto jest lepszy!! Ta walkę Chętnie zobaczę raz bo lubie diabła a dwa liczę ze obije Mameda jak trza!!! Pozdro 🙂

  2. Pomimo całej sympatii do Borysa myślę że tej walki nie wygra. Jest bardzo dynamiczny i ma świetną technikę ale będzie dużo dostawał pod względem warunków i siły uderzeń. W ostatniej walce nie skończył maguaiera a prał go cale 3 rundy. 🙂 Mamed to trudny do skończenia gość z bardzo dobrym Bjj i petardą w łapach;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *