Khabib Nurmagomedov podpisał kontrakt z klubem piłkarskim

Khabib Nurmagomedov Instagram

Były mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov przenosi swoje talenty na boisko piłkarskie po podpisaniu kontraktu z FC Legion Dynamo.

Po zwycięstwie przez poddanie nad Justinem Gaethje na UFC 254, Khabib Nurmagomedov oficjalnie przeszedł na emeryturę w MMA, podając śmierć ojca jako powód zakończenia kariery w mieszanych sztukach walki.

„Orzeł” jest powszechnie uważany za najlepszego lekkiego w historii MMA, po uzyskaniu doskonałego rekordu 29-0 podczas swojej znakomitej kariery choć według wielu fanów nieco zbyt krótkiej kariery.

Podczas czerwcowej sesji Q&A na Facebooku, Khabib Nurmagomedov ujawnił, że miał wiele ofert z wielu różnych klubów piłkarskich.

„Wiele klubów piłkarskich, oferuje mi (kontrakt). Ale muszę trochę nabrać piłkarskiej formy. Ponieważ forma piłkarza jest trochę inna niż zawodnika MMA.

Kiedy walczysz w MMA albo grasz w piłkę nożną, to są dwie różne rzeczy. Ale nie wiem, czy będę grał zawodowo. Jeśli jakieś kluby zaoferują mi umowę i złożą mi interesującą ofertę, zaakceptuję to.”

Teraz zaledwie 2 miesiące po tym wspomnianym Q&A, ogłoszono, że Khabib Nurmagomedov zawarł umowę na grę w piłkę nożną dla rosyjskiego trzecioligowego zespołu FC Legion Dynamo.

„Przy podpisywaniu umowy, Nurmagomedov uścisnął dłoń z prezesem klubu Shamilem Lakhiyalovem.”

Szczegóły finansowe nowego kontraktu piłkarskiego Khabiba Nurmagomedova z FC Legion Dynamo nie zostały w tym momencie podane do publicznej wiadomości.

Mimo to, Nurmagomedov wydaje się być bardzo chętny do zrobienia jak najlepszego wrażenia, gdy po raz pierwszy wyjdzie na boisko jako zawodowy piłkarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *