Khabib Nurmagomedov osobiście pogratulował Janowi Błachowczowi zwycięstwa na UFC 259: „Wiesz dlaczego wygrałeś?”

UFC

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz otrzymał kilka ciepłych słów od mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova po swoim zwycięstwie przez decyzję nad Israelem Adesanyą na gali UFC 259.

Jan Błachowicz bronił pasa wagi półciężkiej przed Israelem Adesanyą, mistrzem wagi średniej, w głównym pojedynku gali UFC 259, która odbyła się w miniony weekend.

Po zwycięstwie, Błachowicz spotkał się z Nurmagomedovem za kulisami i otrzymał kilka miłych słów od mistrza wagi lekkiej. Moment ten został uwieczniony w popularnej serii The Thrill and the Agony.

„Dziękuję za wsparcie” – powiedział Błachowicz do Nurmagomedova. „Doceniam to.”

„To była świetna walka” – odpowiedział Nurmagomedov. „Świetne obalenia. Wiesz dlaczego wygrałeś? Obalenie to zapasy, zapasy to siła”.

Khabib Nurmagomedov nie walczył od października ubiegłego roku, kiedy to obronił tytuł wagi lekkiej zwycięstwem przez poddanie nad Justinem Gaethje. Po tym zwycięstwie ogłosił przejście na emeryturę w MMA.

Mimo zapowiedzi Nurmagomedova, prezydent UFC Dana White wielokrotnie wyrażał optymizm, że mistrz zawalczy jeszcze raz w Oktagonie lecz wraz z upływem czasu ten optymizm przygasł. Sam Nurmagomedov wydaje się jednak pewny swojej decyzji.

„Moja matka jest najdroższą osobą, która mi pozostała” – powiedział Nurmagomedov rosyjskiemu serwisowi informacyjnemu Sport24 na początku tego roku. „Daj spokój, nie będziesz mnie zmuszał do robienia rzeczy, które rozczarują moją matkę.

Zostawiłem to za sobą” – dodał Nurmagomedov. „Nie dręczcie mnie, pozwólcie mi cieszyć się tym, co mam na dziś. I żebyś wiedział, poświęciłem wiele, aby dostać się na ten poziom”.

Przy bilansie 29-0, Nurmagomedov ma jeden z najlepszych rekordów w historii MMA. W swoim niepokonanej karierze ma zwycięstwa m.in. nad Justinem Gaethje, Dustinem Poirierem, Conorem McGregorem, Alem Iaquintą, Edsonem Barbozą, Michaelem Johnsonem i Rafaelem dos Anjosem.

Teraz, gdy jego kariera w MMA wydaje się być zakończona, skupia się na przedsięwzięciach poza Oktagonem i pomaga swoim utalentowanym kolegom z drużyny w spełnianiu marzeń o mistrzostwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *