Khabib Nurmagomedov ma już dość czekania na walkę z Tonym Fergusonem

foxsports.com

Wygląda na to, że pretendent do tytułu wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov nie zamierza dalej naciskać na walkę z również pretendentem Tonym Fergusonem.

Brett Okamoto z ESPN uzyskał informacje od menadżerów Khabiba, że Rosjanin będzie szedł dalej i szukają innego wysoko notowanego zawodnika na pojedynek na gali UFC 209. Padło nazwisko #8 Michaela Chiesy. Ponadto od tego weekendu Khabib rozpoczyna obóz przygotowawczy w AKA w San Jose.

Nurmagomedov chce pozostać na karcie walk UFC 209 zaplanowanej na 4 marca, ale w planach jest pojedynek z innym zawodnikiem wagi lekkiej i w tym wypadku mowa jest o Michaelu Chiesa (14-2).

„Maverick” stoczył w UFC dziewięć walk wygrywają siedem i doznając dwóch porażek z Jorge Masvidalem i Joe Lauzonem. W ostatnich trzech pojedynkach pokonał Mitcha Clarke’a przez decyzję oraz Jima Millera i Beneila Dariusha przez duszenie zza pleców. Chiesa jest bardzo dobrym i groźnym zawodnikiem walczącym w parterze o czym świadczy aż dziesięć zwycięstw przez poddanie. Gdyby doszło do pojedynku Nurmagomedova z Chiesą, moglibyśmy być świadkami bardzo ciekawego starcia w którym zmierzyliby się dwaj mocni zawodnicy w parterze.

Problem z zestawieniem walki Nurmagomedov vs Ferguson, której stawką miał być tymczasowy pas wagi lekkiej polegał na tym, że Ferguson nie zgadzał się na warunki finansowe dotyczące kontraktu na pojedynek. Ferguson żądał takich samych pieniędzy jak Khabib jednak Dana White powiedział, że nie zapłaci mu więcej niż ma zapisane w kontrakcie.

Do walki o tymczasowy tytuł wagi lekkiej przymierzał się także mistrz wagi piórkowej Jose Aldo, ale Nurmagomedov odrzucił propozycję walki z nim na rzecz starcia z Fergusonem. Khabib Nurmagomedov ma obecnie najprawdopodobniej najlepszy rekord walk na świecie 24-0 pozostając niepokonany w całej karierze. W UFC stoczył osiem walk z czego ostatnią na UFC 205 z Michaelem Johnsonem poddając go kimurą w trzeciej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.