Demetrious Johnson o tym jak długo planuje walczyć w dywizji muszej

Hans Gutknecht/Los Angeles Daily News

Mistrz wagi muszej UFC Demetrious Johnson zdradził jak długo chce jeszcze walczyć w dywizji muszej i okazuje się, że jeszcze trochę zostanie w tej kategorii.

„Mighty Mouse” ma za sobą dziewięć zwycięskich walk w obronie tytułu i stwierdził, że chce obronić pas jeszcze 12 lub 14 razy.

„Mam zamiar pobić rekord i dopiero wtedy ja i moi trenerzy siądziemy i zdecydujemy, co będzie dla nas bardziej ważne.”

Johnson zbliżył się do rekordu udanych obron tytułu Andersona Silvy, który miał ich dziesięć i pozostaje mu już tylko jedna walka do wyrównania rekordu. Mimo tego Demetrious ma w planach stoczyć po tym jeszcze dwie lub cztery walki.

Jeśli uda mu się osiągnąć zamierzony cel, Johnson powiedział, że będzie rozważał powrót do wagi koguciej w której walczył o tytuł, ale przegrał walkę z Dominickiem Cruzem.

Mistrz wagi muszej ma za sobą aż 13 wygranych walk w UFC oraz jeden remis z Ianem McCallem oraz porażkę z Cruzem. Od tej właśnie porażki i remisu, Johnson stoczył 11 wygranych walk odsyłając kolejno wszystkich zestawionych z nim rywali. Wygrywał walki m.in. z takimi zawodnikami jak Ian McCall, Joseph Benavidez, John Dodson, Ali Bagautinov, Kyoji Horiguchi, Chris Cariaso, John Moraga, i Henry Cejudo. W ostatnim pojedynku pokonał zwycięzcę TUF 24 Tima Elliotta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.