Khabib Nurmagomedov chciał walczyć z Conorem „Burger King” McGregorem na UFC 223

Fot. UFC.com / Al Bello/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Khabib Nurmagomedov po wypadnięciu Tony’ego Fergusona z walki o tytuł wagi lekkiej zmierzy się z mistrzem wagi piórkowej Maxem Holloway’em na gali UFC 223, ale Khabib pytał na samym początku o Conora McGregora.

Będąc gościem w programie „The MMA Hour”, Khabib Nurmagomedov szeroko skomentował ostatnie wydarzenia związane z jego niedoszłą walką z Tonym Fergusonem oraz zastępstwem, którym będzie Max Holloway. Co prawda „Orzeł” jest zadowolony z zastępstwa, ale jego pierwszym pytaniem o nowego zawodnika było pytanie o Conora McGregora.

„Powiedziałem im na początku: „hej, gdzie jest ten Burger King, dajcie mi tego Burger Kinga tutaj. Potrzebuję tego gościa, ponieważ kilka tygodni temu wysłał tweeta „bądź gotów”. A gdzie jest ten gość? Sześć dni na zrobienie wagi? To dobra ilość dni na zrobienie wagi. To nie dwa, czy trzy dni. Ma na to aż sześć dni. Dajcie tutaj tego faceta.”

Nurmagomedov przedstawił również swoją opinię na temat tego, dlaczego jego zdaniem UFC nie zestawiło McGregora do walki z nim i z kim ostatecznie chciałby się zmierzyć.

„Dana mówi, że on musi wyglądać ładnie, jego twarz i wszystko, ponieważ teraz ma dobre oferty sponsorskie. Nie możemy zmienić jego twarzy. Powiedziałem ok, ale potrzebuję kogoś. Muszę walczyć o tytuł, ale nie obchodzi mnie z kim. Dajcie mi kogokolwiek chcecie byle w wadze lekkiej i w walce o pas. Potrzebuję tego. Przestańcie dawać mi zwykłe walki, ponieważ muszę walczyć o tytuł. Mam teraz najlepszą passę w UFC. Walczyć w zwykłych pojedynkach? Jestem tym zmęczony. Mam 29 lat. Jestem młody, głodny, teraz nadchodzi mój czas. Muszę walczyć o tytuł.”

Na koniec Khabib Nurmagomedov opowiedział o rozmowie telefonicznej z prezydentem UFC Daną White’m, który przedstawił mu Maxa Holloway’a jako jego przeciwnika w walce o tytuł mistrza wagi lekkiej.

„Dana powiedział mi: „Pracuję nad tym” i po około godzinie zadzwonił do mnie – i zupełnie nie myślałem o Maxie Holloway’u. Myślałem, że może będzie to Dustin Poirier lub Eddie Alvarez, ponieważ Poirier walczy w przyszłym tygodniu. Myślałem, że mogą to być Michael Chiesa, Paul Felder, Al Iaquinta, Anthony Pettis, ponieważ ci ludzie walczą ze mną tej samej nocy. Dzwonią do mnie i mówią o Maxie Holloway’u. Powiedziałem, „wiesz, nie ma znaczenia, jeśli będzie to walka o prawdziwy pas, mówię tak.”

O tym, dlaczego UFC nie zestawiło Conora McGregora do walki z Khabibem Nurmagomedovem, Dana White omówił w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.