Conor McGregor nie dostał oferty zastąpienia Tony’ego Fergusona na gali UFC 223

UFC.com / Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pozostający mistrzem wagi lekkiej UFC przez ponad 500 dni bez obrony tytułu, Conor McGregor nie dostał od UFC propozycji zastąpienia kontuzjowanego Tony’ego Fergusona w walce z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223.

Mogłoby się zdawać, że „The Notorious” będzie idealnym kandydatem na zastępstwo Fergusona i to z kilku powodów. Wróciłby do Oktagonu po długiej przerwie, mógłby zachować pas mistrza do samej walki i zmierzyłby się z Khabibem Nurmagomedovem o walce z którym już się mówiło przy okazji planów organizacji pierwszej gali UFC w Rosji we wrześniu.

Prezydent UFC Dana White zdecydował jednak, że tym, który na niespełna tydzień wejdzie do walki z Nurmagomedovem na gali UFC 223 będzie nie Irlandczyk, a mistrz wagi piórkowej Max Holloway.

W rozmowie z ESPN, Dana White wyjaśnił dlaczego padło na Maxa Holloway’a, a nie na Conora McGregora w kwestii wyboru zastępstwa Tony’ego Fergusona.

„Nie jestem zainteresowany pytaniem Conora, aby wziął tę walkę. Nie sądzę, żeby Conor McGregor mógł zrobić wagę na sześć dni przed walką. To byłoby dla niego zbyt duże zbijanie wagi. Conor nie jest gościem, którego chcę wrzucić do walki mając tak mało czasu. Jest gościem dla którego chcę organizować pojedynek mając odpowiednią ilość czasu, aby ten pojedynek wypromować.

Myślę, że Conor mógłby powrócić we wrześniu i być może zmierzy się z jednym z tych dwóch facetów.”

White potwierdził, że walka Maxa Holloway’a z Khabibem Nurmagomedovem będzie miała status pojedynku o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi lekkiej, a to oznacza, że pas zostanie odebrany Conorowi McGregorowi i w tym przypadku nic się nie zmieniło podobnie jak w niedoszłej walce Ferguson vs Nurmagomedov. Inna rzecz, która uległa zmianie, to pozbawienie Tony’ego Fergusona tytułu tymczasowego mistrza.

One thought on “Conor McGregor nie dostał oferty zastąpienia Tony’ego Fergusona na gali UFC 223

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *