Kanako Murata dołączyła do dywizji słomkowej UFC

Dave Mandel/Invicta FC

UFC podpisało kontrakt z byłą mistrzynią Invicta FC i byłą zawodniczką RIZIN, Kanako Muratą, która zasili kategorię słomkową.

UFC dodało do swojej listy zawodniczek dywizji słomkowej – Kanako Muratę, która jest byłą zawodniczką japońskiej organizacji RIZIN oraz mistrzynią wagi słomkowej kobiecej organizacji Invicta FC. Murata ogłosiła, że dołączyła do UFC z wiadomością przekazaną na oficjalnym Twitterze RIZIN.

26-letnia Kanako Murata ma rekord 11-1. Jej jedyna porażka w karierze, to przegrana przez poddanie w walce z byłą zawodniczką UFC, Rin Nakai. To była walka w wadze muszej na gali RIZIN w 2016 roku. Nakai rywalizuje aktualnie w wadze piórkowej.

Obecna seria siedmiu zwycięstw Muraty to wygrane m.in. z Claire Fryer w Pancrase, Angelą Maganą w RIZIN i Emily Ducote w Invicta FC. W ostatnich latach Murata pokazała imponujące umiejętności w parterze, kończąc cztery z jej ostatnich pięciu walk przez poddania (z dwoma duszeniami Von Flue, duszeniem zza pleców i anakondą).

Murata pokonała Ducote przez niejednogłośną decyzję na gali Invicta FC 38 w listopadzie ubiegłego roku, zdobywając tytuł mistrzyni wagi słomkowej. To był jej drugi występ dla Invicta FC.

Walka Muraty z Ducote była intensywnym pojedynkiem pełnym akcji. Murata zdobyła kilka obaleń a Ducote wyglądała na ostrzejszą w stójce.

Teraz, gdy Murata opuściła organizację, a jej pas 115 funtów został zwakowany, szansa na zdobycie go prawdopodobnie wróci do Ducote, która pokonała Julianę Limę w walce wieczoru gali Invicta FC 40 w zeszłym tygodniu. Prawdopodobny scenariusz jest taki, że będzie ona walczyć ze zwyciężczynią pojedynku między Janisą Morandin i Montserrat Ruiz, które zmierzą się 30 lipca w walce wieczoru Invicta FC 41.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *