K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP FINAL

Już 23 maja będziemy świadkami największego wydarzenia w dotychczasowej historii polskich sportów walki. W tym dniu w łódzkiej Hali Sportowej, najlepsi zawodnicy K-1 wagi ciężkiej zmierzą się w światowym Grand Prix, którego zwycięzca weźmie udział w organizowanej przez japońską organizację K-1 gali K-1 World GP Final 16, która odbędzie się 26 września w Seulu.

W Polsce od lat organizowane są turnieje na zasadach K-1, lecz dopiero teraz Polacy będą mogli doświadczyć emocji, które przynosi jedyne, autentyczne K-1 rozgrywane w kategorii open (waga ciężka). Podczas gali zmierzą się ze sobą czołowi, najbardziej utytułowani światowi zawodnicy, w tym również z Polski. Możliwość zorganizowania gali K-1 World GP 2009 – Europe GP Final w naszym kraju jest dla nas prestiżowym wyróżnieniem. Te walki przyciągają większą uwagę, niż jakiekolwiek inne wydarzenie sportowe.

Wyjątkowo duże zainteresowanie imprezą powstaje choćby z tego względu, że na ringu zmierzą się mistrzowie różnych sztuk walki, preferujący odmienną technikę, pragnący dowieść wszystkim o wyższości swej sztuki nad wszystkimi innymi na świecie. Podczas, gdy większość zawodników K-1 szkoli się w walkach wschodu, są również wśród nich sportowcy, trenujący inne dyscypliny, jak boks, a nawet futbol amerykański. W starciach K-1 liczy się połączenie techniki, strategii i ducha. Aby wygrać nie wystarczy nadludzka siła fizyczna, równie ważna jest siła charakteru.

K-1 to najszybciej rozwijający się sport na świecie. Liczba jego zagorzałych zwolenników jest ogromna i wciąż rośnie, także w Polsce. To, co w nich najlepsze, to fakt, że mają nieprzewidywalny przebieg: wojownik, który sprawia wrażenie mającego fizyczną przewagę nad przeciwnikiem, może zostać znokautowany jednym, potężnym ciosem. Dość często zdarza się, że technika i szybkość dają przewagę nad rozmiarem i siłą. Ciosy i kopnięcia zadawane przez najsilniejszych zawodników na świecie sprawiają, że większość walk kończy się nokautem.

K-1 to niepowtarzalne widowisko – zapierające dech w piersiach walki, w których spotykają się najlepsi z najlepszych. To walki, w których każdy zawodnik reprezentuje swój styl, swój kraj. Tutaj liczy się wszystko – honor, charakter, interesy, sława… Tysiące ludzi gromadzi się co roku, aby obejrzeć to niepowtarzalne show. Tutaj efektowne i ekspresyjne jest wszystko – od samej ceremonii otwarcia, wyjścia zawodnika na ring w towarzystwie cudownych dziewczyn, aż po nieprzewidywalną i pełną zwrotów, wyczekiwaną od dawna walkę tytułową.

W Łodzi walczyć będą najlepsi wojownicy, a zatem czeka nas niezwykle ekscytujące widowisko – zaciekłe walki zawodników zdeterminowanych, aby dać z siebie wszystko
i wygrać w imponującym stylu. Niepowtarzalny turniej K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND rozwieje wszelkie wątpliwości, kto okaże się godnym reprezentować swój kraj w ostatecznej rozgrywce kwalifikacyjnej do walki o tytuł Mistrza Świata K-1 2009.

źródło http://www.k-1fights.pl/
http://www.mma-bushido.com/

12 thoughts on “K-1 WORLD GP 2009 IN POLAND – EUROPE GP FINAL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *