K-1 Max Final: Buakaw przegrywa z Kehlem

Do niecodziennej i bardzo dziwnej sytuacji doszło podczas wczorajszej gali finałowej K-1 MAX, na której o pas mistrza prestiżowej już tylko z nazwy organizacji zmierzyli się: legenda K-1 MAX i Muay Thai na świecie, Buakaw Banchamek i niemiecki prospekt, Enriko Kehl. Tajski zawodnik zachował się nadzwyczaj nieprofesjonalnie wychodząc jak gdyby nigdy nic po trzeciej rundzie.

Nie chcę się doszukiwać przyczyn takiego zachowania Buakawa, ale oczywiście mam swoją teorię. Dziwny jest również sam przebieg walki, chociaż walczący wcześniej na zasadach K-1 Buakaw powinien pamiętać, że nie punktuje się akcji z klinczu, wyhaczeń czy obaleń. Najdziwniejsze jest jednak to, że Banchamek po zakończeniu trzeciej rundy wyszedł z ringu nie czekając nawet na decyzję, nie informując absolutnie nikogo i z nikim nie rozmawiając. Tym samym Enriko Kehl został mistrzem K-1 MAX w 2014-tym roku.

Swoje walki powygrywali również zawodnicy MMA: Paul 'Semtex’ Daley i Andre 'Dida’ Amado. Obydwaj zakończyli walki decyzjami na swoją korzyść. Daley był bliski zakończenia walki przed czasem, jednak jego przeciwnik wykazał ogromną wolę walki i determinację, wstając po knockdownach. Jesli chodzi o Brazylijczyka to był to jego powrót do profesjonalnego sportu po kilku latach absencji i było widać, że przerwa odcisnęła na nim swoje piętno. Poniżej wyniki.

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza K-1 MAX:

70 kg: Enriko Kehl pokonał Buakawa Banchameka przez dyskwalifikację (nie wyjście do rundy dodatkowej) po trzeciej rundzie

Paul Daley pokonał Mohammada Ghaedibardeha przez decyzję sędziów
Maximo Suarez pokonał Turala Bayramova przez TKO w drugiej rundzie
Andre Amado pokonał Li Yankuna przez decyzję

9 thoughts on “K-1 Max Final: Buakaw przegrywa z Kehlem

  1. Dziwaczny tekst. Nic nie da sie ztego zrozumiec! Ile mialo byc rund? Co z tymi obaleniami i wyhaczeniami? Obrazil sie ze mu nie zaliczyli? Nie wszyscy ogladali ta gale, wiec proponuje opisac przebieg tak, aby oni tez zrozumieli ocb a nie tylko poznali wynik. Albo podajcie wyniki, bez tych niezrozumialych wypocin. Tekst chyb pisany na kacu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.