DEEP zorganizuje galę Sylwestrową

Jak poinformował szef organizacji DEEP, Shigeru Saeki, planuje on zorganizować sylwestrową galę Deep Dream Impact, która miałaby się odbyć w słynnej Saitama Super Arena i być kontynuacją sylwestrowych gal, które dorocznie odbywają się w kraju kwitnącej wiśni organizowane przez różne podmioty.

Planowana gala ma już kilka nazwisk, które pojawią się podczas saitamskiej gali. Jednym z nich jest Król Pancrase, świetny grappler, Satoru Kitaoka. Ponadto planowane jest zaangażowanie również zawodników innych organizacji takich jak Pancrase czy Shooto.

Japoński rynek MMA po upadku Pride i K-1 stał się regionalnym marketem, gdzie swoje umiejętności prezentują miejscowi zawodnicy. Dalej działa prężnie organizacja Shooto, która nie ma już wielkich ambicji, by stać się oddzielnym sportem. Mimo wszystko dalej organizuje swoje gale, a w zeszłym tygodniu zorganizowała szóstą odsłonę Vale Tudo Japan, gdzie walczył chociażby weteran UFC, Caol Uno.

Jest jeszcze Pancrase, gdzie również walczą weterani Dream, Pride, jednak ta organizacja mocno już odbiegła od swoich tradycji i obecnie organizuje pojedynki w klatkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *