Justin Thornton zmarł po przegranej walce przez nokaut w sierpniowej gali BKFC 20

Phil Lambert/BKFC

Justin Thornton, który w zawodowej karierze MMA stoczył 24 walki, zmarł po obrażeniach odniesionych w sierpniowej walce przegranej przez nokaut na gali BKFC 20.

Prezydent BKFC Dave Feldman potwierdził śmierć Thorntona w rozmowie z MMA Junkie w poniedziałek po wstępnym raporcie z My MMA News.

„Dziś rano byliśmy bardzo zasmuceni, gdy zostaliśmy powiadomieni o odejściu jednego z naszych zawodników, Justina Thorntona, który rywalizował na BKFC 20 w dniu 20 sierpnia 2021 roku. Dołączamy do reszty społeczności sportów walki w przekazywaniu najgłębszych kondolencji dla jego rodziny i bliskich.”

Thornton walczył z Dillonem Clecklerem w walce w wadze ciężkiej na BKFC 20 w Biloxi. Po ostrej wymianie ciosów, Cleckler uderzył go prawą ręką, a Thornton upadł twarzą na deski w zaledwie 18 sekund po rozpoczęciu walki. Thornton został zniesiony z ringu na noszach i od czasu walki był hospitalizowany – w tym był podłączony pod respirator. Dokładna przyczyna śmierci nie została podana.

38-letni Thornton przystąpił do walki z Clecklerem po serii pięciu porażek w MMA – wszystkie przed czasem w pierwszej rundzie, w tym dwie przegrane przez nokaut. Nie wygrał walki w MMA od października 2016 roku. Jego ostatnia przegrana w MMA to porażka w mniej niż minutę w walce z promotorem MMA Lexem McMahonem, który po raz pierwszy stoczył zawodową walkę.

Rekord Thorntona w MMA to 8-16, wszystkie walki dla regionalnych organizacji. Jego pierwsza walka zawodowa odbyła się w 2008 roku.

Walka z Clecklerem była rewanżem. Cleckler pokonał go w pierwszej walce pod szyldem Island Fights w 2013 roku. Cleckler wszedł do walki na BKFC 20 z rekordem 11-1 w MMA i dwoma zwycięstwami przez nokaut w BKFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *