Conor McGregor ujawnił rekordową sprzedaż PPV gali UFC 257 na której stoczył rewanż z Dustinem Poirierem

Chris Unger/Zuffa LLC

Conor McGregor podzielił się ze światem informacją dotyczącą liczby sprzedanych PPV w jego drugiej walce z Dustinem Poirierem na gali UFC 257.

W poniedziałek Conor McGregor umieścił na Twitterze dokument zatytułowany „PPV BUY SUMMARY FOR CONOR MCGREGOR”, który pokazał liczbę sprzedanych PPV na gali UFC 257 na której w styczniu zmierzył się z Dustinem Poirierem w walce wieczoru. Walka była rewanżem za ich pierwszy pojedynek na UFC 178 we wrześniu 2014 roku. W drugiej walce McGregor przegrał przez TKO w drugiej rundzie.

Zgodnie z dokumentem, wydarzenie sprzedało 1,504,737 pay-per-view – 4,449 więcej niż przewidywana sprzedaż w wysokości 1,500,238. Żadne inne informacje, takie jak suma zarobków McGregora za udział w sprzedaż pay-per-view, nie zostały podane.

Conor McGregor pozostaje bezdyskusyjnie najlepiej zarabiającym zawodnikiem UFC w historii. Wszystkie pięć najlepiej sprzedanych gal pay-per-view w historii organizacji miały zestawione walki McGregora. Oprócz tego McGregor sprzedał rekordową liczbę pay-per-view w walce przeciwko Floydowi Mayweatherowi w sierpniu 2017 roku. Według Showtime, walka wygenerowała 4,3 miliona krajowych zakupów pay-per-view i ponad 600 milionów dolarów całkowitego przychodu.

W maju McGregor został uznany za najwyżej opłacanego sportowca, przebijając listę z takimi nazwiskami jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Roger Federer i Lebron James. Liczby te obejmowały między innymi jego wynagrodzenie w UFC i zarobki z firmy produkującej whisky Proper No. 12.

Obecnie McGregor przebywa na L4, ponieważ dochodzi do siebie po złamaniu nogi, którego doznał w lipcowej walce z Poirierem w trylogii na gali UFC 264. Były mistrz UFC w wadze lekkiej i piórkowej przewiduje powrót do Oktagonu w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *