Junior dos Santos nie wystąpi na UFC Fight Night 105, Travis Browne vs. Derrick Lewis nową walką wieczoru

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zmiany w karcie lutowej gali.

Pierwotne plany zakładały, że walką wieczoru UFC Fight Night 105 będzie starcie Juniora dos Santosa (18-4, 12-3 w UFC, #4 w rankingu UFC) z Stefanem Struve (28-8, 12-6 w UFC, #11 w rankingu UFC) jednak kontuzja Holendra wyeliminowała go z pojedynku. Organizacja nie zdołała znaleźć odpowiedniego zastępstwa i ostatecznie Brazylijczyk został usunięty z karty walk.

Nową walką wieczoru mianowano pojedynek Travisa Browne’a (18-5-1, 9-5-1 w UFC, #9 w rankingu UFC) z Derrickiem Lewisem (17-4 1 NC, 8-2 w UFC, #8 w rankingu UFC), który miał odbyć się na UFC 208 jednak z powodu usunięcia main eventu pojedynek ciężkich stał się głównym wydarzeniem odbywającej się 8 dni później gali.

Hapa ma za sobą niezbyt udany, 2016r. W styczniu Hawajczyk znokautował Matta Mitrione, ale później poniósł dwie porażki będąc znokautowanym przez Caina Velasqueza a następnie przegrywając na punkty z Fabricio Werdumem.

Czarna Bestia jest obecnie na gali pięciu kolejnych zwycięstw. Od października 2015r. Lewis odprawiał kolejno: Viktora Pestę, Damiana Grabowskiego, Gabriela Gonzagę, Roya Nelsona oraz Shamila Abdurakhimova.

Gala UFC Fight Night 105 odbędzie się 19 lutego w kanadyjskim Halifax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *