Junior dos Santos: Fabricio Werdum ma szansę w walce z Cainem Velasquezem

Zdaniem byłego mistrza, jego rodak ma szansę na wygranie najbliższej walki.

Czy Fabricio Werdum (18-5-1, 6-2 w UFC, 1# w rankingu UFC) może jeszcze raz zszokować świat tym razem detronizując Caina Velasqueza (13-1, 11-1 w UFC)? Odpowiedź poznamy na gali UFC 180.

Junior dos Santos (16-3, 10-2 w UFC, 2# w rankingu UFC) po walce Werduma z Travisem Brownem (16-2-1, 7-2-1 w UFC, 3# w rankingu UFC) jest przekonany, że Vai Cavalo ma duże szanse na sukces w walce o pas ale przyznaje też, że będzie mu kibicował z powodów patriotycznych.

Ostatnia walka Werduma była imponująca. Nigdy nie widziałem go walczącego tak dobrze jak przeciw Browne’owi. To była wielka wygrana i wywalczenie titleshota.

Jako Brazylijczyk będę kibicował Werdumowi aby zabrał tytuł z powrotem do Brazylii ale ma przed sobą trudne zadanie. Velasquez jest imponującym zawodnikiem ze świetnym kardio ale wiem, że Werdum trenuje bardzo ciężko do tej walki. On ma szanse, oczywiście. Jeśli zawalczy tak jak ostatnio będzie miał dużą szansę na wygraną.”

Junior powiedział też, że lekką przewagę może dawać Fabricio to, że Cain długo nie walczył.

Obecny mistrz ostatni pojedynek stoczył właśnie z Juniorem dos Santosem którego pokonał przez TKO w V rundzie. Walka odbyła się na UFC 166 w październiku ubiegłego roku.

Fabricio Werdum od czasu ponownego zakontraktowania przez UFC wygrał 4 walki. Ostatnią walkę stoczył w kwietniu, wtedy po 5 rundach walki pokonał Travisa Browne’a.

11 thoughts on “Junior dos Santos: Fabricio Werdum ma szansę w walce z Cainem Velasquezem

  1. Zawsze zawodnik będący lepszy w choć jednej płaszczyźnie ma jakieś w miarę realne szanse na wygraną, problem w tym, że w tej walce o tym w jakiej płaszczyźnie zawalczą będzie decydował ten drugi zawodnik. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że aby kogoś poddać często trzeba użyć dużo siły, nie zawsze się idealnie duszenie dopina czy jakąś dźwignię. Ile tej siły zostanie Werdumowi po powiedzmy 3 rundach szarpaniny z Velasquezem? W walce z Travisem, jego cardio wyglądało super, ale walka z Cainem to dla testu kondycji całkiem inny poziom.

  2. Chyba najlepsza opcja dla Caina to byoby Klinczowanie i brudny boks.
    Ale i tak licze na KO Caina na Werdumie. Cain bedzie parl do przodu, przyjmie cos po to zeby oddac i Werdum sie obudzi 😛

  3. Akurat Werdum moze byc najgrozniejszym przeciwnikiem dla Caina. Swietnie radzi sobie w stojce i dobrze kopie. Jak CV obali, to moze sie nadziac na jednego z najlepszych graplerow na swiecie. Jedyne luki moga byc w zapasach i moze w klinczu. Chociaz i tak mysle, ze werdum dobrze przygotuje sie na sprowadzenia. Brazylijczyj jest juz niemal kompletnym zawodnikiem w przeciwienstwie do juniora. Bedzie dobra walka:)

  4. Mi tez sie wydaje ,ze Werdum wielu zaskoczy. GLupota byloby kulanie sie z nim. Najlepiej dla Caina klinczowac pod siatka i brudny boks . Za duze ryzyko na parter z nim. Werdum potrafi juz wdawac sie w szermierke na piesci i kopniecia , juz dawno nie jest drewnem. Jestem ciekawy tego starcia . Jeszcze Werdum wygra i bedzie wam glupio 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.