Josh Emmett pokonał Calvina Kattara na UFC on ESPN 37 i domaga się walki o pas

Josh Emmett ma coraz większe szanse na otrzymanie walki o tytuł, a to dzięki zwycięstwu w pojedynku z Calvinem Kattarem na gali UFC on ESPN 37.

Zawodnik wagi piórkowej UFC Josh Emmett (18-2 MMA, 9-2 UFC) dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo, pokonując Calvina Kattara (23-6 MMA, 7-4 UFC) przez niejednogłośną decyzję w emocjonującej i bardzo technicznej pięciorundowej walce wieczoru sobotniej gali UFC on ESPN 37.

Walka z Kattarem była wyrównanym pojedynkiem, który sprawił, że wiele osób podzieliło się w kwestii tego, kto powinien zostać zwycięzcą tego starcia.

W pierwszej rundzie obaj zawodnicy byli bardzo niezdecydowani. W pierwszych trzech minutach głównie oceniali się nawzajem i wyprowadzali uderzenia w powietrze, aby sprawdzić swój zasięg. Jednak nic znaczącego nie trafiło celu. W ostatnich dwóch minutach obaj weszli na wyższe obroty. Emmett wydawał się zadawać więcej celnych uderzeń, choć Kattar wyglądał na bardziej ruchliwego.

W drugiej odsłonie Emmett zaczął wywierać presję. Mocno atakował i kazał Kattarowi się cofać. Jednak mniej więcej w połowie drugiej odsłony, Kattar zaczął wyprowadzać ciosy, które trafiały w twarz Emmetta. Nad lewym okiem Emmetta pojawiło się rozcięcie, które zaczęło mocno krwawić. Emmett próbował odpowiadać mocnymi sierpowymi, ale większość z nich była blokowana przez Kattara.

Trzecia, czwarta i piąta runda były nieustanną wymianą ciosów i próbą sił.

Kattar trafiał solidnymi ciosami prostymi i innymi mocnymi uderzeniami. Jednak Emmett również zmuszał Kattara do cofania się, naciskając na niego i atakując mocnymi sierpowymi. Do końcowego gongu obaj zawodnicy byli poobijani i zakrwawieni.

Josh Emmett pokonał Calvina Kattara przez niejednogłośną decyzję (47-48, 48-47, 48-47)

Po ogłoszeniu decyzji, Emmett dał znać UFC, z kim chce stoczyć następną walkę. Chodzi mu o pojedynek ze zwycięzcą trylogii między mistrzem Alexandrem Volkanovskim a Maxem Hollowayem na UFC 276.

„Za dwa tygodnie odbędzie się wielka walka o tytuł. Chcę siedzieć przy klatce i zobaczyć, z kim będę walczył w następnym pojedynku. Dana (White), daj mi szansę”.

Emmett jest obecnie niepokonany od pięciu walk. Do walki na UFC on ESPN 37 przystępował z kolejnymi zwycięstwami nad Michaelem Johnsonem, Mirsadem Bekticem, Shane’em Burgosem i Danem Ige. 37-latek nie przegrał od czasu zastopowania przez Jeremy’ego Stephensa w 2018 roku.

Kattar ma bilans 1-2 w swoich ostatnich trzech walkach. Został pokonany przez Maxa Hollowaya na początku 2021 roku w Abu Zabi, a następnie zrewanżował się zwycięstwem nad Giga Chikadze. Było to trzecie z rzędu wydarzenie w UFC, którego gospodarzem był mieszkaniec Bostonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.