Joseph Benavidez vs. Deiveson Figueiredo w walce o tytuł wagi muszej na UFC Fight Night 169

Dywizja wag muszej UFC rusza dalej bez Henry’ego Cejudo, który zrzekł się mistrzowskiego pasa o który powalczą Joseph Benavidez i Deiveson Figueiredo na UFC Fight Night 169.

Po informacji o tym, że Henry Cejudo zrzekł się tytułu wagi muszej, poinformowano również o planowanej walce o pas między dwoma czołowymi zawodnikami Benavidezem i Figueiredo. Wkrótce potem UFC potwierdziło te doniesienia.

Joseph Benavidez (28-5 MMA, 15-3 UFC), który ma za sobą trzy zwycięskie walki z Alexem Perezem, Dustinem Ortizem i Jussierem Formigą, od czasu pokonania Jussiera Formigi na UFC on ESPN 3 w czerwcu oczekuje na walkę tytuł. Chciał rewanżu z Cejudo, którego pokonał przez niejednogłośną decyzję w grudniu 2016 roku, ale był gotów podjąć inną walkę, jeśli Cejudo nie wróci do kategorii 125 funtów.

Rywalem Benavideza będzie Deiveson Figueiredo (17-1 MMA, 6-1 UFC), który przegrał tylko jeden raz w swojej karierze 18 walk. Po porażce z Jussierem Formigą, Figueiredo pokonał Alexandre Pantoja oraz Tima Elliotta na UFC Fight Night 161 w październiku.

Menedżer Henry’ego Cejudo, Ali Abdelaziz, powiedział w rozmowie z MMAJunkie, że jego zawodnik będzie kontynuował rywalizację jako mistrz wagi koguciej i jest gotowy do ruszenia naprzód

„Nie powiedziano nam jeszcze nic oficjalnie, ale UFC musi zrobić to, co jest konieczne. Idziemy dalej.”

Gala UFC Fight Night 169 odbędzie się 29 lutego na Chartway Arena w Norfolk w stanie Wirginia. Poniżej aktualna karta walk.

UFC Fight Night 169: Benavidez vs. Figueiredo

Data: 29.02.2020
Miejsce: Chartway Arena, Norfolk, Virginia – USA

Karta walk

Walka o zwakowany tytuł wagi muszej
125 lbs.: Joseph Benavidez vs. Deiveson Figueiredo

145 lbs.: Megan Anderson vs. Norma Dumont
145 lbs.: Felicia Spencer vs. Zarah Fairn Dos Santos
170 lbs.: Alex Oliveira vs. Mickey Gall
185 lbs.: Brendan Allen vs. Tom Breese
135 lbs.: Kyler Phillips vs. Gabriel Silva

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *