Jose Aldo o walce z Cubem Swansonem, która miałaby wyłonić pretendenta do walki o pas

Fot. UFC.com

Jose Aldo nie ma nic przeciwko walce z Cubem Swansonem, która według niego wyłoniłaby pretendenta do walki o tytuł wagi piórkowej.

Obecny mistrz dywizji Max Holloway będzie bronił tytułu w walce z Frankie Edgarem pod koniec roku. To z kolei pozostawia Jose Aldo i Cuba Swansona bez walki w tym roku i w związku z tym pojawia się plan pojedynku między nimi. W rozmowie z MMAFighting.com, Aldo powiedział, że planuje stoczyć walkę jeszcze przed końcem roku.

— Rozmawiamy już w tej sprawie i poprosiłem o to, abym mógł stoczyć walkę najszybciej jak to tylko możliwe. Pozostawałem poza rywalizacją już zbyt długo i narobiło mi to trochę bałaganu. Myślę, że listopad lub grudzień, to termin kiedy znów zawalczę.

Aldo stwierdził, że walka ze Swansonem ma teraz prawdopodobnie największy sens.

— Tak, Cub jest tą opcją. Myślę, że ranking będzie taki sam, nie ma dokąd uciekać. Cub jest wysoko sklasyfikowany, zwłaszcza jako przeciwnik dla mnie. Frankie prawdopodobnie zmierzy się z Maxem, więc my moglibyśmy zawalczyć o wyłonienie nowego pretendenta.

Jose Aldo i Cub Swanson walczyli już raz ze sobą w 2009 roku na gali WEC, chociaż trudno nazwać to walką, ponieważ pojedynek zakończył się już w 8 sekundzie pierwszej rundy po tym jak Aldo znokautował Swansona latającym kolanem. Od tamtej pory Scarface zbudował swoją legendę i dziedzictwo jako mistrz dywizji piórkowej natomiast Killer Cub zyskał uznanie wśród fanów za swój styl walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.