Jedyny zawodnik mający zwycięstwo w walce z Jonem Jonesem chce się z nim znowu zmierzyć

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

Jon Jones w swojej ostatniej wygranej walce na UFC 214 odzyskał tytuł mistrza wagi półciężkiej i wrócił na miejsce jednego z najlepszych zawodników MMA na świecie.

Bones ma niemal idealny bilans walk w całej swojej karierze 23-1 z wyjątkiem tej jednej porażki, którą odniósł przez dyskwalifikację samemu popełniając błąd w walce. Z kim była ta walka?

W grudniu 2009 roku Jon Jones stanął do walki z Mattem Hamillem na gali The Ultimate Fighter 10 Finale i przegrał ją przez dyskwalifikację po nielegalnych ciosach łokciem bitych z góry w parterze.

Po zwycięstwie Jonesa z Danielem Cormierem, uaktywnił się na Twitterze były z rywal Jona Matt Hamill, który napisał, że byłby gotowy dać Jonesowi rewanż.

— UFC chce żebym wygrał kilka walk i wtedy będę szczęśliwy mogąc dać rewanż Jonesowi. Kolejną walkę mam w Brazylii.

Matt Hamill (13-8) swoją ostatnią walkę w UFC stoczył w październiku 2013 roku przegrywając z Thiago Silva, a wcześniej przegrał jeszcze z Alexandrem Gustafssonem i Quintonem Jacksonem i wygrał z Rogerem Hollett’em. Od czasu UFC, Hamill stoczył cztery walki i każdą w innej organizacji, ale bilans tych walk nie jest zadowalający, ponieważ przegrał z Vinny Magalhaes’em (WSOF), Rameau Thierry Sokoudjou (Venator FC), Julianem Marquezem (Combate Americas), a zwycięstwo zanotował w walce z Luizem Cane (Fight2Night).

Powiedzmy sobie szczerze, że nie wiadomo co musiałoby się wydarzyć, aby UFC zakontraktowało Matta Hamilla i zestawiło go do walki z Jonem Jonesem. Cóż, po sukcesie Jonesa zapewne znajdzie się wielu chętnych na walkę z nim.

7 thoughts on “Jedyny zawodnik mający zwycięstwo w walce z Jonem Jonesem chce się z nim znowu zmierzyć

  1. Statystyki nie kłamią, ale bilans 1:0 w konfrontacji Hamil vs Jones niezupełnie odzwierciedla istotę sprawy. Hamil w tej walce zwyczajnie nie istniał, a Jones został zdyskwalifikowany m. in. przez jego bierny opór. Ich kolejna walka jest wg mnie bez sensu gdyż mogłaby potoczyć się … dokładnie tak samo czyli zwycięstwem Hamila przez dyskwalifikację zbyt brutalnego przeciwnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.