Jose Aldo chce po UFC 212 sprawdzić się w dywizji lekkiej

Jose Aldo Instagram

Mistrz wagi piórkowej UFC Jose Aldo chce sprawdzić się w innej kategorii wagowej i planuje ją zmienić zaraz po walce w obronie pasa z Maxem Holloway’em na gali UFC 212, ale nie byłaby to zmiana na stałe.

— Chcę sprawdzić się w nowych dywizjach. Chcę sprawdzić się w nowych wyzwaniach z nowymi zawodnikami i stoczyć super walki. UFC otworzyło się na tę kwestię. Wcześniej próbowałem przejść do wyższej kategorii, ale nie mogłem tego zrobić. Nie wyszło, ale teraz tak nie będzie.

Aldo wierzy w to, że jeżeli będzie walczył w dywizji lekkiej tak dobrze jak w kategorii piórkowej, to będzie bardziej aktywny i będzie częściej walczył.

— Chcę walczyć w super pojedynkach. Niekoniecznie chodzi mi o wyzywanie mistrzów, ale o walki, które pozwolą mi być aktywnym. Mistrz potrzebuje wielkich przeciwników, większego zaangażowania organizacji i to doprowadzi do tego, że mistrz dostanie więcej walk w roku.

— Dzięki super pojedynkom mogę to zrobić, a potem mogę walczyć w swojej dywizji. To jest to, co mam na myśli — częstsze walki. Myślę, że fani chcą zobaczyć Jose Aldo częściej w akcji w Oktagonie. Chcę walczyć w super pojedynkach, dostać nowe wyzwania, rzucić wyzwanie dywizji lekkiej i być może zawalczyć o pas, ale również chciałbym wrócić do dywizji piórkowej, aby bronić tytułu. Nie chcę zdobyć tytułu i przestać walczyć. Jest to coś, co kocham robić. Jest to rzecz jaką dla siebie wybrałem i dlatego wstaję codziennie rano i idę do gymu, aby włożyć całego siebie w te treningi. Dlatego to robię.

Na razie jednak Jose Aldo będzie musiał obronić swój tytuł w walce z tymczasowym mistrzem Maxem Holloway’em w nadchodzącej walce na gali UFC 212 i dopiero po ty starciu będzie mógł myśleć o zmianie kategorii wagowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *