Jorge Santiago chce podpisać kontrakt ze Strikeforce lub UFC

Mistrz wagi średniej Sengoku i zwycięzca drugiego pojedynku z Mamedem Khalidovem, Jorge Santiago (23-8-0) został zwolniony przez japońską organizację.

Menadżer Santiago, Malki Kawa nie chciał oficjalnie potwierdzić ani zaprzeczyć, że Santiago jest teraz wolnym strzelcem, lecz inne źródła podają, że Jorge chce podpisać kontrakt z jedną z największych amerykańskich organizacji.

Jorge Santiago zdobył pas wagi średniej  w styczniu 2009 roku pokonując przez poddanie Japończyka Kazuo Misaki. W swojej następnej walce przegrał w pierwszej rundzie przez TKO (uderzenia) z Mamedem Khalidovem. W maru 2010 doszło do rewanżu z naszym zawodnikiem, z którym wygrał przez jednogłośną decyzję. 22 sierpnia 2010 roku Santiago stoczył swoją ostatnią walkę w Sengoku spotykając się po raz drugi z Kazuo Misaki z którym ponownie wygrał.

Członek jednego z najlepszych klubów MMA – American Top Team, zadebiutował w organizacji Sengoku w 2008 roku, wcześniej jednak walczył w Strikeforce i UFC.  W 2007 roku wygrał turniej Grand Prix wagi średniej Strikeforce.

Kiedy fani napisali na Twitterze, że chcą zobaczyć go w Strikeforce w walce z „Jacare” Sousa, Jasonem Millerem i Robbie Lawlerem, odpowiedział: „Mam nadzieję, że to nastąpi… zobaczymy.”

Były mistrz wagi średniej Sengoku Jorge Santiago  pojawił się również na konferencji prasowej Strikeforce w Nowym Jorku w środę. Jorge udzielił krótkiego wywiadu w którym powiedział, że mógłby walczyć dla Strikeforce albo dla UFC i ma nadzieję, że za trzy miesiące stoczy kolejny pojedynek.

One thought on “Jorge Santiago chce podpisać kontrakt ze Strikeforce lub UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *