Jorge Masvidal o potencjalnym starciu z Conorem McGregorem: „Interesuje nas ta walka”

ftw.usatoday.com

Posiadacz pasa BMF i czołowy pretendent do tytułu wagi półśredniej UFC Jorge Masvidal ma kilka opcji do wyboru w kwestii zestawienia kolejnego przeciwnika, ale jego głównym celem zdaje się być jedna konkretna walka.

Chociaż pojawiły się pogłoski o potencjalnej walce z Nickiem Diazem lub obecnym mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem, Masvidal wspomniał ostatnio o możliwości stoczenia pojedynku z byłym podwójnym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem.

Podczas wywiadu w „The Ak & Barak Show” Sirius XM, „Gamebred” został zapytany o to, kiedy wróci do Oktagonu, a jego odpowiedź brzmiała, że jest w trybie oczekiwania na wynik walki wieczoru gali UFC 246 między Conorem McGregorem a Donaldem Cerrone.

„Na przeciwnika i czas określenia kolejnej walki czekamy do rozstrzygnięcia pojedynku zaplanowanego na 18 stycznia, wówczas Conor walczy z Kowbojem i jeśli Conor zajmie się swoimi interesami, to jest to walka, która nas oczywiście interesuje.”

Komentarz Masvidala na temat zainteresowania walką z McGregorem, jeśli ten pokonałby Cerrone jest interesujący z uwagi na fakt, że po pokonaniu Nate’a Diaza i zdobyciu pasa BMF, Masvidal powiedział, że UFC nie chciało, aby walczył z McGregorem. Dana White stwierdził, że Masvidal byłby dla niego „zbyt dużym przeciwnikiem”.

Po tym, jak Jorge Masvidal pokonał Nate’a Diaza o tytuł BMF, mówiło się, że „Gamebred” może stanąć twarzą w twarz z jego starszym bratem Nickiem Diazem, ale te pogłoski dosyć szybko ucichły, ponieważ Masvidal powiedział, że nie będzie czekał na Nicka Diaza. Po zwycięstwie mistrza wagi półśredniej Kamaru Usmana nad Colbym Covingtonem, zaczęto mówić o potencjalnym starciu Masvidala z Usmanem o tytuł wagi półśredniej.

Ostatnie komentarze Masvidala mogą zadowolić McGregora, ponieważ niedawno zarówno prezydent UFC Dana White, jak i Owen Roddy, jeden z trenerów McGregora, powiedzieli, że McGregor jest zainteresowany walką z Masvidalem, gdyby pokonał Cerrone w styczniu.

Wygląda na to, że wszystko wyklaruje się dopiero po gali UFC 246 i rozstrzygnięciu pojedynku między Conorem McGregorem a Donaldem Cerrone. Ich walka odbędzie się wszakże w limicie wagi półśredniej. Być może będzie to walka, która ma udowodnić, czy Irlandczyk wciąż może rywalizować w wadze 170 funtów. McGregor walczył już w tej wadze w 2016 roku mierząc się z Nate’em Diazem na galach UFC 196 i UFC 202. Pierwszą walkę wygrał przez poddanie w drugiej rundzie Diaz, a w drugim starciu McGregor zrewanżował mu się wygrywając przez większościową decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *