Jon Jones vs Junior dos Santos? Co o tym sądzi sam Jones?

Po zamieszaniu jakie powstało w związku z osobą Alistaira Overeema i jego testach antydopingowych, pojawiło się kilku kandydatów, którzy mogliby zastąpić „The Reem’a” w pojedynku z Juniorem dos Santosem. Czy wśród tych zawodników jest także Jon Jones?

„Wiesz, trudno nawet o tym mówić z dwóch powodów: Pierwszy to taki, że byłoby z mojej strony nieładnie jeśli w lekceważący sposób podszedłbym do walki z Rashadem Evansem, tak jakby ta walka już się zakończyła. Rashad będzie dla mnie sporym testem i jestem podekscytowany tym pojedynkiem. Jednocześnie mam wielki szacunek do Juniora. On jest spoko gościem, wiesz o co mi chodzi? Walka z nim… ja i on, Junior traktował mnie jak brata podczas pobytu w Brazylii. Zrobiliśmy tam razem mnóstwo zabawnych rzeczy. Wyzwanie go do walki ni stad ni zowąd byłoby czymś w rodzaju „skąd Jones się tutaj wziął i dlaczego chce ze mną walczyć?” Nie mówię, że Cigano się mnie boi. Jeśli byłby to ktoś inny, zrobiłbym to bez wahania ale to Junior dos Santos. Nie jestem też przecież w kategorii ciężkiej więc walka z nim nie miałaby sensu dla mnie. Poza tym jest jeszcze sporo roboty w kategorii półciężkiej.”

W wypowiedzi Jonesa nie ma stanowczej odmowy tego pojedynku a jedynie stwierdzenie, że jeszcze nie teraz. Czy można się więc spodziewać w niedalekiej przyszłości takiego pojedynku?

(fot. Jon Jones facebook)

13 thoughts on “Jon Jones vs Junior dos Santos? Co o tym sądzi sam Jones?

 1. wreszcie wypowiedz bez pajacowania.Jds z nim mialby duze szanse ale ciezko okreslic kto by wygral ale jednak obstawiam dos santosa.POniewaz waga ciezka jest dla niego a jones moglby sie w tej wadze popsuc.

 2. Jak dla mnie jeszcze sporo za wcześnie dla Jonesa na HW. Przede wszystkim nie ma silnego, nokautującego ciosu, no i w sumie do tej pory ie wiadomo jak tam jego szczęka. Do tego straciłby swój największy atut, czyli fizyczną dominacje nad rywalami.

  Swoją drogą ciekawe jak jest jego naturalna waga w tym momencie i ile musi zbijać do LHW.

  Po za tym nigdy nie został porządnie przetestowany w parterze, aby dać radę tak silnym grapplerom jak Mir czy Werdum trzeba by było nabrać trochę masy, bo te jego chude kończyny aż się proszą o urwanie 😛

 3. Mir albo Werdum maja takie zapasy ze nawet po stu latach z JJ w oktagonie, nie wyszla by im ani jedna proba obalenia. W parterze z gory JJ jest bardzo mocny, a na plecy to malo kto da rade go polozyc.
  Warunki fizyczne JJ ma najlepsze nawet w HW UFC, wiec to dalej bedzie jego atut.

 4. No nie wiem czy w HW będzie w stanie atakować tak na luzie front kickami i innymi szalonymi technikami co bez problemu mu wychodzi w LHW gdzie jest od każdego średnio 10 cm wyższy. Trzeba będzie walczyc bezpiecznie i wcielać w życie gameplany Grega Jacksona, a tu już nie będzie takie ekscytujące jak dominacja i efektowne obrony w półcieżkiej.

 5. W walce Junior dos Santos vs Jon Jones stawiałbym na tego pierwszego ze względu na jego nokaut w łapie. Co więcej uważam, że Jones teoretycznie mógłby dostać pierwszy w karierze łomot. Do tej pory miał zawsze przewagę warunków fizycznych i bez tego straci swój największy atut. Jeśli Jones zdecyduje się na przejście do wagi ciężkiej to chciałbym aby jego pierwszym przeciwnikiem był Frank Mir.

 6. kurde farmazony pieprzy niech przyjmie walke z JDS i zdominuje doszczętnie 2 kategorie wagowe. Ale zamiast jones vs jds będize prawdopodobnie

  Hendo vs JDS

  JDS wkońcu szybkością nie będzie dominował tylko siłą uderzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *