Jon Jones pokonał Thiago Santosa po trudnej walce na UFC 239

Sean M. Haffey/Getty Images

Jon Jones obronił tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC w pojedynku z Thiago Santosem na gali UFC 239 w Las Vegas, ale nie była to łatwa i przyjemna walka dla mistrza.

Jon Jones po raz kolejny bronił tytuł i zrobił to, poprzez solidne okopanie nogi Thiago Santosa oraz wypunktowanie go ciosami. Co się jednak okazało, pretendent sprawił sporo problemów Jonesowi również mocno obijając nogę mistrza i zadając mu ciosy.

Thiago Santos zaatakował na początku pierwszej rundy potężnym kopnięciem na nogę, które wstrząsnęło Jonem Jonesem, ale mistrz odzyskał równowagę i zaczął napierać do przodu. Santos trzymał się taktyki okopywania nogi rywala, aby spróbować trzymać go na dystans i utrudnić mu ataki, co było dosyć skuteczne.

Po rozpoczęciu drugiej rundy, Santos pechowo zranił własną nogę, kiedy Jones obronił jedno z jego kopnięć. Mimo to, Brazylijczyk walczył dalej, rzucając przeciwko Jonesowi wszystko, co miał w arsenale jednak było widać, że doskwiera mu kontuzja nogi. Jones nie zdecydował się na szarżę rannego przeciwnika, ale zafundował mu nokdaun po kopnięciu na głowę.

W trzeciej rundzie Jones wywierał presję na Santosie trafiając go łokciem po którym upadł. Po powrocie do stójki, Santos nadal miał problemy z nogą. Następny łokieć w wykonaniu Jonesa rozciął skórę głowy Santosa.

Marreta rozpoczął czwartą rundę agresywnym atakiem, ale szarża szybko się skończyła. Jones kontynuował obijanie kontuzjowanego rywala ciosami. Tempo walki znacznie spowolniło, co nie spodobało się publiczności, która okazała swoje niezadowolenie buczeniem.

W ostatniej piątej rundzie, Santos zaatakował serią ciosów, ale Jones był zbyt nieuchwytny i jego szarża szybko się zakończyła. Bones systematycznie szedł do przodu punktując rywala i atakując stompami nogę Santosa. Pomimo tego, że noga dawała mu się mocno we znaki, Santos kontynuował rzucanie mocnymi ciosami, kiedy tylko mógł, ale nie był w stanie zranić nimi mistrza.

Finalnie Jon Jones pokonał Thiago Santosa przez niejednogłośną decyzję (48-47 x2, 47-48) zachowując tytuł mistrza wagi półciężkiej.

One thought on “Jon Jones pokonał Thiago Santosa po trudnej walce na UFC 239

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *