Jan Błachowicz demoluje Luke’a Rockholda na UFC 239

Sean M. Haffey/Getty Images

Jan Błachowicz nie rzucał słów na wiatr mówiąc przed galą UFC 239, że znokautuje debiutującego w kategorii półciężkiej byłego mistrza dywizji średniej Luke’a Rockholda. Jak powiedział, tak zrobił!

Dla pewnego siebie Luke’a Rockholda jego debiut w dywizji 205 funtów zakończył się brutalnym nokautem w drugiej rundzie. Błachowicz naruszył Rockholda jeszcze pod koniec pierwszej rundy.

Na początku pierwszej rundy Rockhold zaatakował trzema soczystymi kopnięciami na tułów, ale Błachowicz odpowiedział niskimi kopnięciami. Amerykanin wyprowadził wysokie kopnięcie i cios. Ma dobrą pozycję, ale jest neutralizowany przez Blachowicza. Luke szuka gilotyny, ale odpuszcza. Obydwaj zawodnicy pozostają w klinczu pod siatką, Błachowicz trafia łokciem, Rockhold dokłada kolano, ale Polak rewanżuje mu się tym samym. W połowie rundy Rockhold trafia mocnym kolanem, ale dostaje w zamian łokciem w twarz. Akcja wraca na środek klatki. Amerykanin wyprowadza kolejne kopnięcia, jednak Błachowicz dobrze je blokuje. Rockhold wciąż atakuje kopnięciami na każdej wysokości. Błachowicz przepuszcza atak, ale jego ciosy nie dochodzą celu. Okopuje nogę wykroczną byłego mistrza. Rockhold poluje na wysokie kopnięcie i spycha Polaka kopnięciami frontalnymi, ale Błachowicz odpowiada ciosami. W końcówce rundy Janek kończy serię ciosów kopnięciem na głowę, które powala Rockholda, ale syrena kończąca rundę ratuje Amerykanina, który wraca do narożnika chwiejnym krokiem.

Początek drugiej rundy należy do Rockholda, który atakuje ciosami, ale Błachowicz rewanżuje mu się swoimi ciosami. Cieszynianin dokłada kopnięcia na nogę wykroczną. Rockhold schodzi po obalenie, ale Błachowicz dobrze się broni i nie daje się przewrócić. Błachowicz znajduje trochę miejsca i trafia mocnym lewym sierpowym na szczękę powalając Rockholda. Amerykanin zamroczony stara się wstać, ale Błachowicz nie pozwala mu na to dobijając go ciosami z góry.

Jan Błachowicz pokonał Luke’a Rockholda przez KO (ciosy) w czasie 1:39 drugiej rundy.

6 thoughts on “Jan Błachowicz demoluje Luke’a Rockholda na UFC 239

  1. Super występ. Błachowicz osiągną bardzo wysoki poziom, zostając na naszym podwórku nigdy by takiego przeskoku nie zrobił. Poprzedni występ też miał dobry do czasu jak dał się złapać, Janek da jeszcze nie jedną dobrą walkę.

  2. Naprawdę szacun dla Błachowicza. Podjął wyzwanie, rzucił ten cyrk ksw i odnosi nie małe sukcesy. Nie sądziłem, że da radę w UFC a jednak się myliłem. Brawo! Świetna walka. Oby tak dalej.

  3. Cockhold nie nazywaj mnie Januszem. Panowie ja mowilem szacun dla Janka ze do UFC poszedł i tu nie ma dyskusji !!! Ale Rockhold od 2015 stoczył tylko 3 walki ze czego 2 przegrał !!! Rockhold bardziej zajęty jest modelingiem dla Ralpha Laurena niz sportami walki… Tu ludzie tak piszą jakby nie wiadomo kogo pokonał a fakty sa takie ze Rockhold od prawie 4 lat jest daleko od czołówki UFC!!! Janek pokonał duże nazwisko ale nie top fightera!!! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *