Jon Jones o swojej przewadze nad Andersonem Silvą

(foto: mmamania.com)

Jon Jones (11-1), który przez wielu jest uważany za potencjalnego kandydata na jednego z najlepszych zawodników p4p, jest wielkim fanem Andersona Silvy. Jednakże Jones uważa też, że jeśli UFC zestawiłoby go z Brazylijczykiem, to w tym pojedynku miałby przewagę:

„Uważam, że miałbym przewagę idąc do walki z nim (Andersonem Silvą) ponieważ bardzo długo śledziłem jego karierę i oglądałem nagrania. W zasadzie to wzoruje swoją karierę na Andersonie. Tak naprawdę to nie można powiedzieć, że zna się Andersona Silve, ponieważ on tak jak ja, potrafi wykorzystać praktycznie wszystko co chce wykorzystać, wszystko nad czym pracował do danej walki.

Nie da się przewidzieć i znać Andersona Silvy, ale można zrozumieć kim jest, jak myśli i jak działa.”

W pojedynku z Pająkiem, Jones na pewno byłby odrobinę większy, ale czy ten 12 lat młodszy, jeszcze nie do końca przetestowany talent byłby w stanie pokonać jednego z najlepszych, o ile nie najlepszego zawodnika MMA na świecie?

8 thoughts on “Jon Jones o swojej przewadze nad Andersonem Silvą

  1. Sranie w banie z tym czekaniem! Walki o tytuł nie dostał do tej pory z prostego powodu iż jest bardzo młody i najlepszy. Jony zdobył by pas i dzierżył by go w nieskończoność, a szefostwo UFC po prostu chce dać się wyszaleć starym wyjadaczom (i zarobić na nich gdyż przyciągają więcej fanów niż Jones). Czyli chodzi po prostu o pieniądze. Osoby, które piszą że jest jeszcze za słaby niedoświadczony i powinien czekać 2 – 3 lata nie znają się za bardzo na MMA tylko im się wydaje ze pozjadali wszystkie rozumy. Oglądnijcie może jego walki najpierw a dopiero później się wypowiadajcie gdyż mam wrażenie, że co poniektórzy nie widzieli z nim żadnej walki!

  2. dante, jeśli oglądałeś ostatnia walkę Jonesa z Matyushenko i ostatnia walkę Spidera z Sonnenem, to zwróć uwagę ze Jones skończyłby tak samo jak Sonnen. Ma jeszcze ten nonszalancki nawyk zostawiania rąk na przeciwniku w parterze i Spider bez problemy by wyciągnął balachę czy trójkąta. Jak Jones popracuje nad tym elementem, dopiero wtedy może się mierzyć z Pająkiem.

  3. Silva miał dużo szczęścia z Sonnenem i tak na prawdę jego bjj nie jest znów takie świetne może kiedyś ale nie teraz. Szkoła bjj braci Nogueira z której wywodzi się Anderson wg mnie jest najbardziej przecenianą na świecie. Oni prezentowali jeden z najwyższych poziomów jakieś 5 – 10 lat temu i od tamtej pory nie poczynili żadnych postępów! Najważniejsze Jones to nie Sonnen! Gdyby ich walka doszła do skutku na początku powymieniali by kilka ciosów w stójce i podczas którejś z wymian Bones obala Spidera GnP i po sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *