Jon Jones miał rację o zanieczyszczonych suplementach. Jego powrót do Oktagonu może nastąpić szybciej niż zakładano

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Getty Images
Brandon Magnus/Zuffa LLC/Getty Images

Ostatnie informacje wskazują, że Jon Jones miał rację mówiąc, że powodem jego oblanych testów antydopingowych były zanieczyszczone odżywki.

Zaledwie na trzy dni przed galą UFC 200 i walką z Danielem Cormierem, Jon Jones został zdjęty z karty walk za oblane testy antydopingowe. Jones bronił się mówiąc, że nie zażywał świadomie jakichkolwiek środków dopingujących i mówił, że może to być wina odżywek.

Luke Thomas z MMA Insider ujawnił zaskakujące informacje, które mogą pomóc Jonowi Jonesowi oczyścić się z zarzutów, odwołać zawieszenie i wrócić do rywalizacji.

Podobna sprawa dotyczy również osoby Yoela Romero, który też nie przeszedł testów antydopingowych i również twierdzi, że odpowiedzialne są za to zanieczyszczone odżywki dla sportowców.

Prawnik Howard Jacobs, który reprezentuje kilku zawodników stwierdził, że niezależne testy jakie przeprowadziła USADA wskazały podobne wyniki zarówno w przypadku Jonesa jak i Romero. Według Jacobsa, cała seria odżywek mogła zostać zanieczyszczona, co oznacza, że Jon Jones może wrócić do Oktagonu wcześniej niż zakładano.

Jeśli ta sprawa zostanie rozwiązana na korzyść Jona Jonesa, to najprawdopodobniej jego kolejną walką będzie pojedynek ze zwycięzcą starcia o tytuł wagi półciężkiej między mistrzem Danielem Cormierem i Anthonym Johnsonem. Walka ta odbędzie się 10 grudnia na gali UFC 206 w Toronto.

10 thoughts on “Jon Jones miał rację o zanieczyszczonych suplementach. Jego powrót do Oktagonu może nastąpić szybciej niż zakładano

  1. Ohh ohh … no nie dziwi mnie to, czasem zeby zrobic wielka kase trzeba odpowiednio posmarowac. JJ jest kontrowersyjny i przyciaga widzow. A co z walka humta i sterydowego lesnara… wyciszona!!! Niby go zlapali, hunt chcial odszkodowanie i nagle jak jak grom z jasnego nieba…boom i zapadla cisza. Mysle ze nowi wlasciciele nie zamiezaja zbytnio przejmowac sie usada i calym tym cyrkiem z badaniami, kupili ufc dla kasy. No a puki co to zawodnicy odchodza, ciekawe ile jeszxze pociagnie to ufc 😉

  2. Tylko JJ z DC walczy bardziej zachowawczo niz AS… AS ma swoj swiat :)takie kopniecia to JJ rzadko z DC robil… Fakt pare kolan mu weszlo… AJ jak nie uwali Jonesa mocnym ciosem to nie ma najmnijszych szans… Dywizja JJ sie skonczyla juz… Pewnie zawalczy z Antkiem i moze Maulerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *