Joe Rogan przeciwnikiem nadawania bonusów za wygrane walki

successlab.tv

Komentatorowi UFC Joe Roganowi nie podoba się pomysł nagradzania zawodników bonusami za wygrane pojedynki.

Joe Rogan jest jedną z tych osób, które znają organizację od podszewki i uczestniczyły w jej rozwoju od początku czyli od 1997 roku zaczynając jako analityk i osoba przeprowadzająca wywiady z zawodnikami za kulisami aż po komentatora, którego głos nieodzownie kojarzy się z galami UFC.  Rogan stał się kluczową częścią sukcesu organizacji.

Nic dziwnego, że wiele opinii Rogana jest traktowanych jako bardzo wartościowe informacje dotyczące organizacji, walk oraz zawodników. Jednym z tematów, na które zwrócono mu uwagę, są bonusy za wygrane w pojedynkach. Rogan poruszył ten temat podczas ostatniego odcinka swojego podcastu JRE MMA.

Rogan wyjaśnił w nim, że nie jest fanem takiego modelu dodatkowego nagradzania zawodników:

„Po prostu nie lubię bonusów za zwycięstwa. Nie sądzę, żeby ktokolwiek walczył o to mocniej. To dla mnie prawdziwy problem. Myślę, że facet powinien otrzymać zapłatę za to, co pokazał. Myślę, że jeśli masz umowę, umowa powinna opiewać na kwotę „X”. Jeśli masz punkty za pay-per-view, to jest dodatek. Ale nie podoba mi się pomysł, że twoja wygrana lub przegrana będzie uzależniona od tego, co uznali całkowicie niekompetentni sędziowie.”

Istnieje pewna liczba zawodników, którzy byli w stanie wynegocjować umowę, w której otrzymywali zryczałtowaną stawkę za wygraną lub przegraną. Taka sytuacja miała jednak miejsce jedynie na szczycie poszczególnych dywizji. Obecny system wynagradzania zawodników raczej nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości. Rogan stwierdził, że jeśli to się nie zmieni, ważne jest, aby sędziowie ponosili odpowiedzialność w przypadku, gdyby popełnili błąd, który mógłby uderzyć w portfel zawodnika.

„Słyszałem od Komisji Sportowych, ale ja odpowiadam: „Pie***olcie się. Macie gości, którzy trenują przez miesiące, miesiące i miesiące, a ktoś, kto dosłownie nie rozumie sztuk walki, daje tym facetom decyzję, porażkę lub zwycięstwo. To 50 procent ich pieniędzy. To szalone.”

Co sądzicie o opinii Joe Rogana na temat bonusów za wygrane walki? Dla zawodników są to dodatkowe pieniądze, które podbijają wypłaty zwłaszcza dla tych, którzy zarabiają najmniej w organizacji.

2 thoughts on “Joe Rogan przeciwnikiem nadawania bonusów za wygrane walki

  1. Bonus za peypersru jest do dupy. Nie każdy chce albo umie pajacować a umiejętnościami jest w światowej czołówce. Zrobiła się przez to żenada rodem z wwe. Według mnie to też nie jest uczciwe względem szanujących się zawodników

  2. A może mi ktoś wytłumaczyć jak obliczany jest dochód z PPV? Skąd wiadomo ze względu na których zawodników publika to wykupuje? Jeden koleś typu Sonnen może zwiększyć PPV wszystkim na głównej karcie. Badania statystyczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *