Joanna Jędrzejczyk – Cieszę się, że kolejną walkę stoczę z Jessicą Andrade

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk poznała już nazwisko swojej kolejnej rywalki, którą będzie Jessica Andrade i Polka cieszy się z takiego wyboru.

Jędrzejczyk przebywa aktualnie w Stanach Zjednoczonych przygotowując się do rozpoczęcia obozu treningowego w American Top Team. O tym, że to Jessica Andrade stanie do walki o pas poinformował już oficjalnie Dana White. Joanna Jędrzejczyk w rozmowie z FloCombat stwierdziła, że przyjmuje nową pretendentkę z przyjemnością.

— Jak już mówiłam, to mogła być Jessica Andrade, to mogła być Alexa Grasso, ale ona  przegrała i mogła to być Michelle Waterson. Cieszę się, że moją następną walką będzie pojedynek z Jessicą Andrade. Ona jest bardzo twarda i ma cztery wygrane w UFC z czego trzy w kategorii słomkowej. Myślę, że ona będzie dobrą pretendentką.

Dla Joanny Jędrzejczyk będzie to już piąta obrona mistrzowskiego pasa. W poprzednich walkach wygrywała kolejno z takimi zawodniczkami jak Jessica Penne,  Valerie Letourneau, Claudia Gadelha i Karolina Kowalkiewicz. Tytuł mistrzyni wagi słomkowej wywalczyła w starciu z Carlą Esparza. Polka jest niepokonana w MMA, a jej rekord to 13-0.

Jessica Andrade po zejściu z wagi koguciej do słomkowej stoczyła trzy wygrane pojedynki pokonując Jessicę Penne, Joanne Calderwood oraz w ostatniej walce mistrzynię wagi słomkowej Invicta FC Angelę Hill.

Co do daty i numeru gali, to musimy jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie ze strony UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *