Jimi Manuwa zapowiada powrót do rywalizacji

Jimi Manuwa Instagram

Były zawodnik wagi półciężkiej UFC i pretendent do tytułu, Jimi Manuwa zapowiada powrót do Oktagonu po przejściu na emeryturę w czerwcu ubiegłego roku.

Jimi Manuwa postanowił zakończyć karierę po tym, jak w czerwcu 2019 roku został brutalnie znokautowany kopnięciem w głowę przez Aleksandara Rakica na gali UFC Fight Night 153. Była to czwarta z rzędu porażka dla Manuwy, z trzema brutalnymi nokautami. W wieku 39 lat Manuwa postanowił wrócić z emerytury i ponownie spróbować swoich sił w rywalizacji w klatce.

Okazuje się, że Manuwa przemyślał sprawę dotyczącą sportowej emerytury i doszedł do wniosku, że to jeszcze nie jest ten czas. W paru ostatnich wpisach na Twitterze, „Poster Boy” zasugerował ewentualny powrót po niecałym roku przerwy.

„Bądźcie czujni…”

„Cały ten wolny czas uświadomił mi, że naprawdę urodziłem się dla tej gry!”

Jeśli Manuwa wróci, prawdopodobnie natychmiast wskoczy z powrotem do pierwszej piętnastki w wadze półciężkiej. Biorąc pod uwagę, że przerwa nie trwała nawet pełnego roku, nie powinien mieć problemów z rdzą. Być może nawet ta przerwa pozwoliła mu na regenerację, wyleczenie kontuzji i oczyszczenie głowy po tej serii porażek.

Jimi Manuwa (17-6) stoczył w UFC dwanaście walk, których bilans to 6-6. Anglik ma na swoim koncie kilka dużych wygranych, w tym zwycięstwa nad Ovincem Saint Preux, Coreyem Andersonem i Janem Błachowiczem w pierwszej walce. Ci dwaj ostatni zmierzą się w przyszłym miesiącu na gali UFC Fight Night 167 w Rio Rancho. Cztery ostatnie przegrane przyszły wraz z pojedynkami z Volkanem Oezdemirem przez KO, Janem Błachowiczem przez jednogłośną decyzję w rewanżu oraz Thiago Santosem i Aleksandarem Rakicem przez KO.

Jeśli Manuwa rzeczywiście powróci do rywalizacji, to potencjalnymi przeciwnikami są dla niego tacy weterani, jak Mauricio „Shogun” Rua czy Misha Cirkunov, a może wschodzące gwiazdy, jak Ryan Spann czy Magomed Ankalaev. Niezależnie od tego, kto będzie jego przeciwnikiem, Manuwa ma przed sobą wiele ekscytujących pojedynków.