Jimi Manuwa pewny znokautowania „grubego zapaśnika” Daniela Cormiera na przestrzeni dwóch rund

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images / wallpaper image

Jimi Manuwa nie jest wielkim fanem Daniela Cormiera.

Jimi Manuwa (15-2), który w ostatnim czasie jest w bardzo wysokiej formie uważa, że aktualny mistrz wagi półcieżkiej UFC, nie jest wcale taki mocny jakim wszyscy go uważają. Podczas ostatniej obrony mistrzowskiej Daniela Cormiera (19-1)  z Anthonym Johnsonem na gali UFC 210, Manuwa siedział blisko klatki i obserwował pojedynek medalisty olimpijskiego. Cormier zakończył walkę z Johnsonem w drugiej rundzie ale nie zrobiło to wrażenia na Brytyjczyku, który uważa, że znokautowałby Cormiera przed trzecią rundą.

Poniżej część wywiadu z Manuwą w programie Ariela Helwaniego, The MMA Hour.

Nie widziałem nic w tej walce po czym można byłoby wykrzyknąć „wow” lub coś w tym stylu. On jest po prostu grubym zapaśnikiem, to wszystko. Nie może walczyć w stójce ze mną, wiesz co to znaczy? On ma tylko swoje zapasy, a jedyne co spróbuje zrobić ze mną jeżeli się zmierzymy to sprowadzić mnie do parteru. Jest w tym bardzo dobry, ale to jedyne co ma. Gdybyśmy walczyli to wystarczy tylko skupić się na obronie przed obaleniami. Znokautowałbym go w przeciągu dwóch rund.

Szansa walki z Cormierem może wydarzyć się w niedalekiej przyszłości. Aktualnie Manuwa jest w rankingu numerem drugim i ma zaplanowaną walkę z mocnym Volkanem Oezdemirem podczas UFC 214. Podczas tej samej gali dojdzie również do długo wyczekiwanego, rewanżowego pojedynku Daniela Cormiera z Jonem Jonesem.

6 thoughts on “Jimi Manuwa pewny znokautowania „grubego zapaśnika” Daniela Cormiera na przestrzeni dwóch rund

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *