Jest przeciwnik dla Alexa Emelianenko!

Świeży i ciepły jak bułeczka plakat gali Strefa Walk: Starcie Polsko – Ruskie

Strefa Walk poinformowała, że rywalem Alexandra Emelianenko podczas gali Strefa Walk: Starcie Polsko – Ruskie, 28 października w Warszawie będzie Rafał Uszol Dąbrowski. Kontrakt na walkę został podpisany wczoraj w godzinach wieczornych.

Rafał Dąbrowski ma za sobą sześć zawodowych pojedynków w MMA, ale swoją karierę rozpoczynał już w 2004 roku, czyli w czasie, kiedy sport ten w Polsce był zupełnie undergroundowy. Jego największym sukcesem jest pokonanie Valentijna Overeem na gali Beast of the East w 2009 roku. Uszol pokonał starszego brata Demolition Mana przez poddanie (pod gradem ciosów). Ostatni jego pojedynek zakończył się decyzją no contest na gali PFN 4. Wtedy jego rywalem był Tadas Rimkevicius.

– Rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami z czołówki polskiej wagi ciężkiej, rozmawialiśmy z Kamilem Bazelakiem, rozmawialiśmy z kilkoma zawodnikami spoza terenu naszego kraju legitymującymi się polskim paszportem. Rozmowa z  Rafałem też trochę trwała, ostatecznie jednak to ten zawodnik złożył swój podpis na kontrakcie – powiedział chwilę po podpisaniu umowy z „Uszolem” współwłaściciel Strefy Walk Paweł Wolski.


13 thoughts on “Jest przeciwnik dla Alexa Emelianenko!

 1. jasne że Alex zabije Uszola

  Uszol wygrał z Overeemem tylko dlatego że temu podczas walki odnowiła się kontuzja.

  Gwarantuję wam że ta walka będzie pokazem

  amator vs zawodnik MMA na wysokim poziomie (alex)

  Uszol już jest trupem…

 2. Fakt, że Uszol faworytem nie jest, ale na pewno tanio skóry nie sprzeda 😉 a w MMA bywały już różne niespodzianki – przypomnę że Aleks w ostatniej walce przegrał przez TKO z zupełnie nieznanym Peterem Grahamem, który asem jest takim że porażkę ma ze Staringiem i ujemny rekord.

  Mnie bardziej ciekawi, czy ta walka w ogóle dojdzie do skutku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *