Jessica Eye: Byłam chora od tego siedzenia w domu

Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Amerykanka nie może się doczekać powrotu do rywalizacji

Jessica Eye (15-7 1 NC, 5-6 1 NC w UFC, #1 w rankingu UFC wagi muszej) ostatnią swoją walkę stoczyła w grudniu zeszłego roku, na UFC 245 Evil pokonała Viviane Araujo (8-2, 2-1 w UFC) decyzją sędziów. Przerwa w startach 33-latki przedłużyła się ze względu na pandemię i anulowanie gal UFC w marcu i kwietniu.

Teraz Eye może wrócić do klatki i od razu będzie to występ w walce wieczoru. Na gali, która odbędzie się w najbliższą sobotę Jessica podejmie Cynthię Calvillo (8-1-1, 5-1-1 w UFC, #10 w rankingu UFC wagi słomkowej). Gdy Amerykanka dostała tę informację, z powodu swojego podekscytowania początkowo zrozumiała tylko to, że będzie to walka i od razu się zgodziła. Dopiero później dotarło do niej z kim będzie walczyła.

Nawet nie usłyszałam o jakim zestawieniu oni do mnie mówią. Walka wieczoru, o tak, kto to jest?

Zanim Eye dostała propozycję od UFC już wcześniej poszukiwała jakiejś możliwości rywalizacji. Z tego powodu tydzień po walce wystąpi na Submission Underground 15 gdzie będzie walczyła na zasadach grapplingowych.

Byłam w formie, cały czas trenowałam. Pytałam menadżera kilka razy dziennie o to z nadzieją na powrót do rywalizacji.
Jak dostałam informację od UFC zdecydowałam, że będę walczyła tu i tu.

Eye nie przejmuje się krytyką jaka spada na nią w mediach społecznościowych (głównie ze względu na rekord w organizacji UFC wynoszący 5 wygranych, 6 porażek i 1 no contest).

Jest taka dziwna rzecz, którą social media mają i jest to przycisk blokuj. To jedna z tych rzeczy, która mi zajęła tak długo. Pamiętam jak przechodziłam przez te wszystkie rzeczy po tym, jak nie przeszłam testów antydopingowych i czułam się jakby wszyscy interesowali się mną.
W mediach społecznościowych chciałam być kimś, kim chyba nie byłam. Jestem teraz głucha na osoby krytykujące. Oni po prostu nie są dla mnie prawdziwi, po prostu nie rejestruję w mózgu, że te osoby sa prawdziwe. Nawet jeśli ta osoba jest przede mną, nie zamierza tego powiedzieć.

Jessica ma za sobą bogatą karierę, w przeszłości rywalizowała także w organizacji Bellator a w oktagonie UFC walczyła o pas wagi muszej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.