Jessica Andrade rozbiła Katlyn Chookagian na gali UFC Fight Night 180 zapisując się w historii UFC

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

Jessica Andrade przeszła do historii jako pierwsza zawodniczka, która wygrała walki w UFC w trzech dywizjach po szybkim zwycięstwie z Katlyn Chookagian w pojedynku co-main event na gali UFC Fight Night 180 na Fight Island w Abu Zabi.

Mocne uderzenia Jessici Andrade (21-8 MMA, 12-6 UFC) w tułów Katlyn Chookagian (14-4 MMA, 7-4 UFC) dały jej zwycięstwo przez TKO w pierwszej rundzie. Wygrana w takim stylu pozwoliła byłej mistrzyni wagi słomkowej z rozmachem wejść do dywizji muszej.

Andrade natychmiast starał się skrócić dystans po rozpoczęciu walki. Po wyprowadzeniu kilku potężnych ciosów w stronę Chookagian, Andrade weszła w klincz, po czym obaliła rywalkę w pierwszej minucie. Chookagian uniknęła kolejnych obrażeń po ciosach i zdołała wrócić do stójki, ale Brazylijka ponownie weszła w klincz. Po rozerwaniu Andrade powaliła Chookagian mocnym kopnięciem w nogę i zaczęła skupiać swoje ataki na nodze.

Chookagian zaczęła odpowiadać w ostatnich etapach rundy, gdy zaatakowała kolanami z półdystansu. Andrade odpowiedziała slamem i ciosami w parterze, ale Chookagian udało się uciec.

Andrade trafiła Chookagian mocnym ciosem na tułów, po czym zaatakowała kolejnym krótkim hakiem na korpus. Chookagian osunęła się na matę po czym sędzia wkroczył do akcji przerywając pojedynek.

Jessica Andrade pokonała Katlyn Chookagian przez TKO (ciosy na tułów) – runda 1, 4:55

Będąc 12. osobą w historii UFC i pierwszą kobietą, która odniosła zwycięstwo w trzech kategoriach wagowych, Andrade kieruje swoją uwagę na walkę o drugi pas z mistrzynią wagi muszej, Valentiną Shevchenko.

„Zobaczymy, czy dzięki temu dostanę Valentinę”, powiedziała Andrade podczas wywiadu z Danielem Cormierem po walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *