Jeff Monson – wywiadCo myślisz o swoim zwycięstwie. Wszystko poszło tak jak planowałeś ?

Chciałem po prostu wygrać. Sergei jest bardzo twardym zawodnikiem i cieszyłem się, kiedy mogłem wyjść jako zwycięzca. Walka toczyła się jak planowałem. Nigdy nie wiesz co się stanie, ale teraz poszło dobrze.

Mówiłeś, że chcesz walczyć z Fedorem. Myślisz, że mógłbyś go pokonać w tej walce ? 

Jestem gościem który może go pokonać. Jest świetnym zawodnikiem, bez żadnych wątpliwości, jest najlepszy na świecie. W walkach kluczową rolę odgrywa dopasowanie zawodników do siebie i myślę, że dobrze pasuje do jego stylu.

Josh Barnett nie wydaje się zmotywowany by walczyć z Fedorem,  nie mają jeszcze żadnej opcji walki z  Emelianenko. Kontaktowałeś się z Affliction, przed lub po jego ostatniej walce ?

Skontaktowaliśmy się z nimi, teraz czekam na odzew.

Mówiąc o Affliction, chciałbyś walczyć ponownie przeciwko Pedro Rizzo, który pokonał cię na AOW ? ( przyp. red. Art Of War 3 )

Chciałbym z nim walczyć ponownie, ponieważ pokonał mnie wcześniej. Mówiąc to, jest on naprawdę dobrym gościem i fantastycznym zawodnikiem, ale nie proszę o tę walkę jakoś szczególnie.

Masz passe sześciu zwycięstw pod rząd. Myślisz o powrocie do UFC ?

UFC jest świetne i zawsze traktowało mnie dobrze. To jest jakaś możliwość. Pójdę teraz tam gdzie będę dla mnie większe walki.

Wygrałeś cztery swoje walki w oktagonie, a potem przegrałeś w walce o pas z Sylvią. Co myślisz, jeśli byłbyś tam teraz ?

Tim walczył mądrze przeciwko mnie i był lepszym zawodnikiem tego wieczoru. Mam nadzieję, że nauczyłem się wystarczająco, by walka potoczyła się inaczej.

Co myślisz o przyszłej walce Brock Lesnar vs. Frank Mir 2 ?  Myślisz, że Mir może ponownie pokonać Lesnara ?

Może, gdyż jest świetny w poddaniach, ale czy wygra ? Nie..
Myślę, że Lesnar pokona go wystarczająco wcześnie.

Byłeś zaskoczony wygraną Lesnara nad Couture’em i Nogueirą, który został pierwszy raz znokautowany przez Mir’a ?

Nie byłem zaskoczony wygraną Lesnara, po prostu wygrał uderzając. Byłem za to zszokowany, kiedy Mir pokonał Nogueire, i sposób w jaki to zrobił.

Jak wyglądała by Twoja walka z Brockiem ?

Chciałbym tą walkę, ze względu na moje poddania, ale była by to twarda walka. Najtwardsza walka w UFC w tej chwili.

Jak idzie trening w  ATT? Trenujesz z  Antonio Silvą ?

Przygotowuję się do moich walk w ATT na Florydzie . Trenowałem kiedyś z Antonio , ale nie jakoś ostatnio. Jest on wszechstronnym zawodnikiem i narobi szumu w obojętnej organizacji będzie walczyć.

Większość brazylijskich fanów myśli, że Antonio jest jednym zawodnikiem wagi ciężkiej, który ma rzeczywiste szanse pokonać Fedora. Zgadzasz się z tym ? Jak wyglądała by taka walka ?

Antonio miałby szanse ponieważ jest dobry we wszystkich aspektach walki oraz ma rozmiary i siłę, które byłby by zaletą w walce z Fedorem.

Powiedz proszę, coś do wszystkich twoich fanów z Brazylii.

Doceniam to, że wspieracie mnie przez tyle lat. Czuje więź z ludźmi i fanami z Brazylii, od kiedy zacząłem moją karierę w MMA. Dziękuje !

źródło tatame.com

5 thoughts on “Jeff Monson – wywiad

 1. A to kolejny zarozumialec zaraz po Arlovskim którego Last Emperor wdeptał by w ziemię.
  Inną sprawą jest że Fedor zapewne odrzuci tą propozycje ponieważ jest masa zawodników znacznie lepszych niz ten „Brzydki Anarchista” a w takim wypadku Monson będzie rozpowiadał że Fedor się boi.

 2. Gość czuje się na siłach więc tak sobie marzy o walce z Fedorem.
  Przeciwnicy Fedora ładną kaskę zgarniają za swoje obite ryło ale po przegranej mają lipę i cichną z powody uczucia poważnego zawodu i porażki. I tak z nim nie zawalczy więc można zapomnieć o jego marzeniach.

  Bujaka.

 3. „I am the guy to beat him. He is a great fighter no doubt – on top of the world. But fights are about matchups and I think I match up well against him.”

  Ciężkie do przetłumaczenia zdanie, ale jeśli już tłumaczyć, to tak żeby nie wypaczać znaczenia:

  Jestem facetem, który go może pokonać. jest bez wątpienia wspaniałym zawodnikiem – na samym szczycie, ale w walkach kluczową rolę odgrywa „pasowanie” zawodników do siebie i myślę, że ja dobrze „pasuję” do jego stylu. (Czyli uważa że jego styl, umiejętności i warunki fizyczne nie pasują fedorowi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *